Нові штрафи за сміття: скільки українці заплатять за "кидок повз урни"
Експерти вважають, що штрафи за викидання сміття в неналежному місці повинні бути вище 1700 гривень
Нещодавно столичні депутати прийняли рішення про звернення до Верховної Ради щодо врегулювання питання про викид сміття у неналежних місцях. На думку депутата Київської міської ради Максима Борозенець, необхідно ввести штраф від 340 до 850 гривень за "кидок повз урни" і від 850 до 1700 гривень, у разі повторного правопорушення. Про те, чи може бути прийнятий такий законопроект і як сильно він вплине на чистоту навколишнього середовища, видання "Коментарі" запитало у експертів.
Директор компанії "Екологічні інвестиції", яка надає послуги з утилізації сміття Максим Бубруєнко, вважає, що 1700 гривень – це цілком солідний штраф для українців, які викинули відходи не в урну.
"Але якщо говорити про викид небезпечних відходів, то це дуже маленька сума штрафу. Наприклад, коли в ліс вивантажується цілий причіп ламп, що містять ртуть – це принесе набагато більшу шкоду екології, ніж викинута повз урни пластикова пляшка", - зазначає бізнесмен.
Бобруєнко також вважає, що позитивний результат від прийняття такого законопроекту буде видно лише тоді, коли штраф почне масово накладатися на громадян з боку поліції.
"Якщо правоохоронні органи будуть це ігнорувати, як, наприклад, у випадку зі спалюванням сухої трави, ніякої користі нововведення не принесуть", - говорить експерт.
У свою чергу, голова Асоціації сміттєпереробників України(АСУ) Євген Леськів вважає, що запропоновані депутатами штрафи дуже низькі.
"Це дуже маленькі штрафи. Викинутий в навколишнє середовище поліетиленовий пакет завдасть невимовну шкоду екології, і 1700 гривень, сплачені в держскарбницю правопорушником, цієї шкоди не окуплять", - упевнений Леськів.
Голова АМУ вважає, що в разі вступу законопроекту в силу, правоохоронні органи не зможуть приділити належної уваги його виконанню.
"На жаль, виходячи з нинішнього стану речей в Україні, я практично впевнений, що жоден поліцейський не буде відстежувати викид сміття в урни на підконтрольній йому території", - підсумував експерт.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, що в цьому року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує переглянути державні будівельні норми проектування полігонів побутових відходів.