Рубрики
МЕНЮ
Комментарии
"Інтерпайп" вітає зусилля уряду, завдяки яким стабілізувалися ціни на ринку електроенергії. Завдяки цим зусиллям сьогодні в Україні найнижча ціна в цьому році", — сказано в заяві компанії "Інтерпайп".
Промисловці відзначають, що після запуску ринку електроенергії у червні поточного року тарифи в наступні два місяці зросли на 22-27%.
"У період з липня по вересень щодня компанія не могла купити на ринку на добу вперед (РДВ) і внутрішньодобовому ринку (ВДР) електроенергію в повному обсязі через відсутність пропозиції навіть з боку постачальників. У жовтні – листопаді ціна на електроенергію знизилася на 25% відносно липня. Заявки компанії на покупку електроенергії покриваються в повному обсязі", — йдеться в заяві.
У "Інтерпайп" впевнені, що зниження цін і стабілізація на ринку стала можливою завдяки рішенням про імпорт електроенергії.
"Інтерпайп" не імпортував і не імпортує електроенергію, а купує її в Україні. Розмір імпорту не перевищує 1%, але завдяки тому, що можливий імпорт, український постачальник не зловживає ціною", — сказано в повідомленні.
Начальник управління закупівлі сировини адміністрації з постачання "Арселорміттал Кривий Ріг" Олег Айко, зі свого боку, заявив, що в Кабміні виконали обіцянку повернути в листопаді тарифи на електроенергію на рівень червня.
У компанії відзначили, що впровадження оптового ринку електроенергії призвело до того, що витрати промислових підприємств на електроенергію зросли майже на 20%. В даний час, за словами Айка, ситуація змінилася в кращу сторону і цінові перекоси на енергоринку були усунуті.
"Так, тариф на розподіл електроенергії з серпня був зменшений з 62,55 до 49,76 грн/МВт год, на передачу – з 347,43 до 311,14 грн/МВт год, а з вересня ще майже в два з половиною рази – до 116,54 грн/МВт год. Ціна на РДВ (ринок на добу вперед) теж поступово знижувалася. Якщо в липні – жовтні вона коливалася в середньому від 1570 до 1630 грн/МВт год, то за 25 днів листопада опустилася в середньому до 1328,36 грн/МВт год", — заявив представник "Арселорміттал Кривий Ріг".
У ПАТ "Донбасенерго" зазначають, що виробництво електроенергії в 2019 році для Слов'янської ТЕС стало прибутковим.
"Фактична рентабельність становить 5,44%, але зменшена порівняно з плановим показником на 1,92%", — сказано в повідомленні компанії.
Новини партнерів
Новини