Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
"Навіть працівники фіскальної служби визнають, що прийняття законопроекту в нинішньому вигляді фактично включить режим автопотопления галузі в умовах зниження цін на світовому ринку. А ми все чекаємо, що ринки підуть на спад вже наступного року", – сказав Каленков після наради в ДФС.
За словами президента "Укрметалургпрому", в разі прийняття законопроекту №1210 втрати державного бюджету набагато перевищать надходження від збільшеної ренти.
"Зупиниться частина виробництва, оскільки ми втратимо китайський і більшу частину європейського ринку. Тобто фактично ми втратимо 75% всього нашого експорту ЗРС. Під питанням стоїть понад 2 млрд дол. валютної виручки", – попередив представник металургів.
Каленков пояснив, що витрати на гірничорудних підприємствах носять умовно-постійний характер. І тому єдиним способом нівелювати збільшення витрат для ГЗК буде звільнення співробітників.
"Природно, всі наші підприємства соціально-відповідальні, і вони будуть вдаватися до звільнень в останній ситуації. Але ми всі маємо розуміти, що під питанням стоять працівники всієї галузі. Лише в Кривому Розі на ГЗК працюють 50 тис. чоловік і 80 тис. у суміжних галузях у цьому регіоні. Таким чином, необдумане прийняття законопроекту поставить під питання робочі місця всіх цих людей", – додав Каленков.
Нагадаємо, Citigroup Inc. прогнозує падіння цін на залізну руду в довгостроковій перспективі. Причиною тому є падіння попиту в Китаї — основному покупці сировини. Вплив ослаблення попиту в Піднебесній буде компенсовувати зростання споживання на інших ринках, зокрема, Індії.
Згідно з прогнозами Citigroup, ціни на руду в 2019 році збережуться на рівні "еталонних" 90 дол./т, але до кінця 2020 року впадуть до 75 дол./т і продовжать зниження до 55 дол./т.
Новини партнерів
Новини