Підвищення ренти на видобуток руди стане катастрофою для металургії України, - нардеп
Народний депутат (позафракційний) Дмитро Шпенов заявив, що прийняття законопроекту №1210, який передбачає підвищення рентb на видобуток руди, знищить українську гірничодобувну промисловість
Парламентарій зазначив, що всі міжнародні організації розкритикували підвищення ренти на видобуток залізної руди. У разі прийняття законопроекту Україна може стати країною з найвищою рентою.
"Всі міжнародні організації, як, наприклад, PricewaterhouseCoopers, зробили висновок, що у нас будуть найдорожчі рентні платежі в світі по всім гірничо-видобувним компаніям. Собівартість нашої видобутку ніяк не зрівняється, наприклад, з рудою, яка видобувається в Австралії. Укрметалургпром і Федерація металургів України також виступили категорично проти", – сказав Шпенов, назвавши закон популізмом.
За словами нардепа, зупинка навіть одного гірничо-збагачувального комбінату загрожує неймовірними втратами українській економіці. Більш того, може зупиниться Кривий Ріг, де основними є підприємства гірничо-видобувної галузі.
"Це не просто втрата конкурентноздатності нашої країни з експортної позиції. З тих населених пунктів, де знаходяться гірничо-видобувні підприємства просто люди роз'їдуться. Наприклад, в Кривбасі і так дуже важка ситуація з приводу робочих місць, а так буде взагалі катастрофа. Величезне місто перетвориться на населений пункт, тому що без ГЗК не існує таких міст, як Кривий Ріг. Це місто гірників і металургів. Це катастрофа, цього не можна допустити", – зазначив Шпенов.
За словами нардепа, від підвищення ренти постраждає не тільки металургія, але і економіка всієї України, і не буде жодної надії на економічне зростання.
Нагадаємо, законопроект №1210 передбачає підвищення рентної плати на видобуток залізної руди з 8% до 10% та збільшення нижнього порогу рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ, яка сьогодні становить 33%. Крім того, в якості бази для оподаткування передбачається вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів) із вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.
Згідно з дослідженням міжнародної аудиторської компанія PWC, в разі прийняття законопроекту №1210, рентні платежі у співвідношенні до комерційного прибутку підприємств будуть майже в 10 разів більше, ніж в Росії, а також стануть вище, ніж в Австралії, Бразилії та Китаї.