Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
За інформацією низки українських ЗМІ, ця поправка нібито ініційована заступником голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Андрієм Холодовим, який, як стверджують журналісти, контролює мережу роздрібного продажу тютюнових виробів "Т-Кіоск".
Як зазначили джерела в сфері оптових і роздрібних продажів, нинішня ринкова маржа в оптовій і роздрібній торгівлі сигаретами становить відповідно 3,5% та 5,5% (сумарно 9%). Прийнята Радою поправка збільшує маржу вдвічі — до 7% і 13% відповідно (сумарно 20%). Таким чином, оптово-роздрібні мережі торгівлі тютюновими виробами зможуть отримувати надприбутки не будучи при цьому монополістами на ринку.
Розрахунки показують, що за це лобіювання інтересів заплатять пересічні споживачі. Так, при середньозваженій ціні сигарет в 35 грн за пачку майже 75% вартості складають акциз і ПДВ. Частка собівартості і логістичних витрат в ціні пачки — майже 17% або трохи менше 6 грн. На дохід залишається близько 9%.
Фіксована маржа на рівні 20% "залишить" на собівартість близько 2 грн (замість 6). І для покриття витрат реалізатори будуть змушені збільшити ціну за пачку більш ніж на 6 грн. І це без урахування акцизу на роздрібний продаж тютюнових виробів.
Якщо в 2020 році обсяг ринку сигарет складе 50 млрд штук, тоді додатковий дохід завдяки фіксованій маржі перевищить 15 млрд грн.
Нагадаємо, 9 жовтня міжнародні компанії Philip Morris, BAT, JTI і Imperial Tobacco заявили, що запровадження фіксованої маржі для оптових постачальників та роздрібних продавців тютюнових виробів призведе до згортання виробництва сигарет в Україні. Це відбудеться через зростання цін на 7 грн за пачку з листопада, а потім ще на 7 грн з січня 2020 року у зв'язку зі збільшенням акцизу. Наслідком цього стане збільшення нелегального виробництва тютюнових виробів.
Новини партнерів
Новини