Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Чому Єфремова випустили зі слідчого ізолятора саме зараз, наскільки законним було
його перебування там протягом трьох років
і які перспективи "справи Єфремова"
виданню "Коментарі" розповіли
експерти.
"Докази були досить розпливчасті. До того ж, Єфремов фактично один "сидів за всіх". Так що це виглядало досить дивно, — вважає заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог Олексій Голобуцький. — Він намагався зіграти в свою "післямайданну" гру, як і багато хто інші "господарі Донбасу". І, як і вони, не розрахував свої сили. Не зрозумів, що Росія хоче використовувати їх у своїх цілях. І плювати їй на Єфремова і йому подібних".
"Справа Єфремова", за думкою політтехнолога, стала можливим у багато завдяки тому, що наша судова система являє собою складне явище, залежне від багатьох факторів. У тому числі політичних. Причому, підкреслює Голобуцький, так було і до досить умовною судової реформи, і в процесі її, і після.
"Багато гучних справ у нас подібним чином сходили на "ні". Преса перестає приділяти увагу, всі потихеньку розсмоктується. До того ж, гуманізація покарань призвела до того, що людину посадити у нас стає все складніше", відзначає політтехнолог.
"На мій погляд, у сторони обвинувачення відсутні реальні докази провини Єфремова, — говорить віце-президент Світового юридичного альянсу, старший партнер в Адвокатській компанії "Кравець і Партнери" Ростислав Кравець. — Виходячи з норм українського та міжнародного законодавства, практики Європейського суду з прав людини, утримання такий тривалий час особи під вартою є порушенням його прав і свобод. Тих самих, які гарантовані як Конституцією України, так і Конвенцією про захист прав людини і основних свобод, яка ратифікована нашою країною".
За словами Кравця, перенесення розгляду цієї справи з Києва в Старобільськ (підконтрольна частина Луганської області) жодним чином не спростила доведення провини Єфремова в тих злочинах, які йому інкримінують.
Нагадаємо, що екс-керівник фракції Партії регіонів підозрюється у вчиненні низки кримінальних злочинів за трьома статтями, а саме: в заволодінні майном "Луганськвугілля" шляхом зловживання службовим становищем за ст 191 КК ч. 5 .; у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України та порушення конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків за статтею 110 ч. 3 КК; у здійсненні організаційного і іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації "ЛНР" за ст 258-3 ч. 1 КК.
"Можна припустити, що Єфремова випустили саме зараз у зв'язку із закінченням парламентських виборів, — продовжує Кравець. — Його підтримка в східних регіонах дотепер досить велика. Нагадаю, що Єфремова намагалися провести в Раду від "Опозиційного блоку". Втім, це чисто гіпотеза. Виходячи ж з того, як проходив розгляд цієї справи, я вважаю, що випускати Єфремова повинні були набагато раніше. Всі ці роки ми бачили просто затягування процесу, що свідчить про відсутність доказів. Ймовірніше все, "справа Єфремова" буде закрита зв'язку з відсутністю складу злочину. На мій погляд, те, що йому закидають, довести нереально".
У свою чергу, політексперт Олександр Палій вважає, що вихід Єфремова з СІЗО – це "реванш".
"Він вийшов під домашній арешт саме зараз, тому що в Україні відбувається реванш, — каже Палій. – Єфремов – це зрадник, який сам же зізнавався у фінансуванні тих, хто захопив частину Донбасу. Ця справа має всі перспективи. Але, думаю, Єфремову дадуть втекти. Або ж справа затягнеться до нескінченності".
Нагадаємо, лідера парламентської фракції "Партія регіонів" Олександра Єфремова затримали влітку 2016 року. З тих пір суд продовжував Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в СІЗО 18 разів.
Новини партнерів
Новини