Головна Новини Політика президент «Електорат поперло»: експерти застерегли Зеленського від дострокових місцевих виборів
commentss НОВИНИ Всі новини

«Електорат поперло»: експерти застерегли Зеленського від дострокових місцевих виборів

Проведення дострокових місцевих виборів буде порушенням Конституції

23 липня 2019, 17:49 comments3026
Поділіться публікацією:
«Електорат поперло»: експерти застерегли Зеленського від дострокових місцевих виборів

У світлі абсолютної перемоги партії "Слуга народу" на дострокових парламентських виборах почали циркулювати чутки про можливість проведення дострокових виборів у місцеві органи влади. З відповідним закликом навіть виступив мер Дніпра Борис Філатов.

Експерти поділилися з виданням "Коментарі" своєю думкою щодо законності та доцільності їх проведення.

"Місцеве самоврядування в Україні має особливий статус, закріплений в Конституції. Саме про це треба згадати у світлі теми про дострокові місцеві вибори. Але якщо з достроковими парламентськими бліцкриг вийшов і рішення про розпуск Ради підтримав Конституційний Суд України, з місцевими – не все так просто", — сказала політичний експерт Світлана Кушнір.

Політолог пояснила, що у президента немає повноважень розпускати місцеві ради і звільняти мерів міст та сільських голів. Таке рішення може приймати тільки суб'єкт місцевої влади. Тому правових підстав для дострокових місцевих виборів немає, але є політична доцільність. Вона також попередила про необхідність у разі дострокових місцевих виборів проводити посилену кадрову роботу з добору людей у списки.

На думку аналітика, політтехнолога Олександра Кочеткова, дострокових місцевих виборів не буде, але до них потрібно готуватися.

"Логіка президента Зеленського полягає в тому, що якщо вже так поперло, то треба використовувати по повній. В цьому є сенс, тому що від "старих" керівників можна чекати і відвертого саботажу, і просто тупого нерозуміння нового рівня завдань, що ставить перед країною час", — сказав він, зазначивши, що Зеленський не буде затягувати з достроковими місцевими виборами і займеться цим питанням після формування парламентської коаліції і уряду.

Політтехнолог Олег Постернак зазначає, що місцеві вибори після результатів парламентських стають досить імовірними. Але це суперечить українському законодавству.

"В Конституції чітко прописано, що термін повноважень органів місцевого самоврядування становить 5 років у відповідності зі ст. 141. Будь-яка авантюра з призначенням місцевих виборів раніше часу буде неконституційною. Позачергові вибори проводяться тільки при наявності підстав, виписаних у Конституції та Законі "Про місцеве самоврядування", — підкреслив експерт.

Нагадаємо, чергові вибори в місцеві органи влади мають відбутися восени 2020 року.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: «Комментарии»
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!