Рубрики
МЕНЮ
Максим Иванов
Національне агентство з запобігання корупції готове до реформування задля підвищення ефективності своєї роботи, якщо відповідне рішення буде прийнято в новому парламенті. Про це повідомив в. о. голови НАЗК Станіслав Патюк в інтерв'ю виданню "Апостроф", зазначивши, що створення антикорупційної стратегії держави набагато важливіше, ніж перевірка окремо взятих декларацій.
Відповідаючи на питання, навіщо НАЗК створює антикорупційні програми в держустановах, Патюк підкреслив, що нацагентство виявляє, наскільки ці організації бачать всередині своєї роботи корупційні ризики, наскільки вони їх розуміють і готові з ними боротися.
"Так само і в державі повинна існувати держстратегія, яка була після 2017 року була підготовлена, розроблена, обговорена з громадськістю і з міжнародними експертами, з Кабміном, після чого була внесена на розгляд парламенту. Ми все це зробили. Але її необхідно затверджувати законом", — говорить Патюк.
Але в парламенті, за його словами, стратегія не просувається, при цьому винуватим роблять НАЗК як орган, який зобов'язаний її розробити.
В. о. голови НАЗК також заявив, що роботу антикорупційної інституції можна поліпшити і він знає, як саме.
"Якщо комусь щось не подобається, потрібно вникнути і розібратися, чому так відбувається, у чому реальні проблеми, а потім вже говорити про необхідність змін. З іншого боку, безумовно, якщо законодавець вважатиме за потрібне змінити закон, поміняти функції Національного агентства, повноваження, порядок обрання членів і призначення голови НАЗК, значить, будемо жити в умовах нового закону. На те він і закон", — підкреслив керівник агентства.
Станіслав Патюк також зазначив, що в парламенті давно лежить законопроект, який би дозволив НАЗК отримати доступ до трьох держреєстрів.
"У нас є доволі багато і своїх напрацювань, які давно лежать у парламенті. Наприклад, законопроект 7276, завдяки якому ми хотіли б отримати доступ ще до трьох державних реєстрів, щоб завершити цикл автоматичної перевірки декларацій. Але поки це все, як бачимо, залишається на папері — за ці ініціативи не те, що не голосують, їх навіть не виносять на порядок денний", — сказав в інтерв'ю Патюк.
Крім цього, він поінформував, що НАЗК знайшло порушення в деклараціях соратника екс-президента Петра Порошенка у Верховній Раді Ігоря Кононенка. Справу передають у НАБУ.
"Була закінчена повна перевірка по Ігорю Кононенку і закінчена вона була з встановленням факту внесення до декларації недостовірних відомостей на загальну суму 7,6 млн грн. Ми ці матеріали будемо відправляти в НАБУ маючі на увазі те, що це суб'єкти, які їм підслідні. Вони з'ясовуватимуть, розбиратимуться, чи є в їхніх діях складу злочину. До Кононенка були питання щодо вартості зазначених акцій", — заявив Патюк.
Новини партнерів
Новини