Більше половини українців мають цифрову грамотність нижче середнього рівня

В Україні найбільше часу в інтернеті у вихідні дні проводить молодь

В Україні 15,1% людей взагалі не володіють навичками цифрової грамотності, а 53% - мають рівень нижче середнього. Про це заявила заступник міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан під час презентації програми розвитку цифрової грамотності українців сьогодні, 24 грудня, інформує кореспондент "Коментарів".

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в історії України провели перше соціологічне дослідження цифрових навичок українців. Так, найбільш розвинені навички українців - інформаційні і комунікаційні, а найменш – навички з програмного забезпечення та вирішення маленьких проблем самостійно. Найчастіше інтернетом користуються вдома (86%), хоча також молодь користується у школах та закладах громадського харчування. Найбільше часу проводить в інтернеті молодь та люди з вадами слуху в робочий день.

"Населення України, в цілому, витрачає у робочий день дві години, у вихідний – три. Особи на непідконтрольній території у робочий – дві години, у вихідний – чотири. Люди з вадами слуху три години, у вихідний день – дві. І молодь – три години, а у вихідний день – п’ять годин", - повідомила Іонан.

Крім того, 34% українців ставали жертвами онлайн-шахрайства. Найчастіше це було отримання шахрайських повідомлень.

Раніше "Коментарі" писали, що у Кабміні розповіли, як планують підвищувати рівень цифрової грамотності серед населення.