Рубрики
МЕНЮ
Комментарии
Екс-міністр освіти в Кабміні Арсенія Яценюка Сергій Квіт втрачає вплив на дане відомство через недавні кадрові перестановки в ньому. Про це йшлося у програмі "Хронологія тижня" NewsOne.
Як відомо, у середу, 25 березня, тимчасово виконуючим обов'язки міністра освіти і науки була призначена Любомира Мандзій. Раніше вона була заступником колишнього міністра Ганни Новосад, яку 10 березня на посаді змінив Юрій Полюхович, також афілійований з Квітом.
У той же час, за інформацією NewsOne, Сергій Квіт після відставки з посади керівника Києво-Могилянської академії, продовжував впливати на МОН за часів перебування на посаді міністр Лілії Гриневич і, особливо, Ганни Новосад, яка раніше була радником самого Квіта.
"Головною бойовою одиницею Квіта була і залишається його заступник МОН, нинішній депутат від "Голосу" Інна Совсун: викладач "могилянки", член соросівської "Опори", керівник CEDOS і віце-президент Київської школи економіки. Саме вона акумулювала всі грантові транші і привела до Квіту юну Ганну Новосад, стипендіатку Сороса в управлінні з міжнародних справ. А також Єгора Стадного, який нині займає посаду заступника міністра освіти", — зазначили журналісти.
Останній, до речі, претендував на посаду міністра освіти та науки при формуванні уряду Гончарука. Але в підсумку Стадному дісталася лише крісло заступника Новосад. Стадного журналісти називають людиною Квіта. Непрямим підтвердженням цього можна вважати той факт, що дружина Стадного Ірина Шевченко координує фінанси в центрі CEDOS, яким керує Сергій Квіт.
У сюжеті Єгора Стадного називають останньою надією Квіта, позиції якого в МОН стали хиткими. На думку експерта освітньої сфери, "у Квіта і всієї компанії наближених до Соросу українських політиків стоїть задача повного розвалу вищої освіти в країні, а підконтрольний йому Єгор Стадний і сьогодні є провідником для руйнування системи освіти".
Нагадаємо, в лютому 2019 року Кабінет Міністрів України призначив колишнього міністра освіти і науки України Сергія Квіта головою Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.
Пізніше нацагентство запропонувало виключити директора Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Різуна з членів галузевої експертної ради. Причиною стали його нібито "мотивована безініціативність" в питанні боротьби з плагіатом і "спроби пом'якшити обставини зняття плагіатних дисертацій".
Новини партнерів
Новини