Експерти оцінили прогноз Коломойського про розпуск Ради

Мільярдер Ігор Коломойський вважає, що через рік відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради, оскільки депутати з фракції "Слуга народу" почнуть діяти в особистих інтересах. Своєю думкою про реальність дострокових виборів з читачами видання "Коментарі" поділилися політологи

Бізнесмен Ігор Коломойський спрогнозував, що з парламентської фракції "Слуги народу" протягом року можуть вийти до 100 осіб. При цьому, за його словами, "паршивими вівцями" виявляться, насамперед, бізнесмени. Наскільки реальний цей прогноз, і чому він був озвучений, виданню "Коментарі" розповіли експерти.

Політичний експерт Михайло Чаплига вважає прогноз абсолютно реальним.

"З одним застереженням - ці 100 будуть пов'язані з самим Коломойським. Це банальний шантаж, - упевнений експерт. - Коломойського цікавлять виключно питання власної безпеки, включаючи імунітет від переслідування, а також тільки власний бізнес, який повинен розвиватися. Тут виникає конфлікт інтересів: інтересами зовнішніх гравців, які володіють зовнішнім боргом України і по суті керують країною, та інтересами бізнес-імперії Коломойського".

Ось Коломойський і передає таким чином "привіт" Зеленському, натякаючи на те, що його група разом з групою Авакова становить не менше 100 депутатських багнетів, підкреслює Михайло Чаплига.

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій, навпаки, вважає, що мова йде про людей, які не підконтрольні Коломойському, а чітко орієнтовані на інші олігархічні групи.

"Всередині СН є конкуруючі групи, які, можливо, буду перекуповувати інші олігархи. Коломойський вже зрозумів, на кого може розраховувати, - пояснює Палій. - Швидше за все, говорячи про "сотні", він має на увазі тих, хто прив'язаний до інших олігархів. Думаю, що вони залишати фракцію не будуть. Але групи всередині неї можуть створювати".

"Я думаю, що Ігор Валерійович знає про що говорить, - зазначає конфліктолог, політичний експерт Тетяна Лупова. - Він знає про ситуацію в партії і про цих людей. Нардепи від СН занадто різні, щоб їх усі можна було так просто керувати. Бізнесмени, про яких згадує Коломойський, це як правило, люди, які вміють думати, аналізувати, мають досить серйозний життєвий досвід і звикли самі керувати. Їм явно не сподобається бездумно виконувати накази згори. Коломойський сам бізнесмен, тому їх розуміє".

На думку експерта, можливо, саме з цією загрозою і пов'язані чутки про зменшення кількості депутатів у Раді.

"Їх попереджають - не будете підкорятися, ми від вас позбудемося, - пояснює Тетяна Лупова. - Наскільки правильно це в рамках такої великої держави - питання. Я все-таки схиляюся до того, що наш шлях - двопалатний парламент і скасування посади президента в принципі. Прем'єр-міністра було б цілком достатньо. До речі, Гончарук (за деякими даними, президент України Володимир Зеленський буде пропонувати парламенту призначити на посаду прем'єр-міністра заступник голови Офісу президента Олексія Гончарука – прим. ред.) на цій посаді не найгірший варіант, про нього можна почути різне, але він точно не дурний. І це радує".