comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика Зміни в Податковий кодекс не повинні враховувати інтереси олігархів, - експерт
commentss НОВИНИ Всі новини

Зміни в Податковий кодекс не повинні враховувати інтереси олігархів, - експерт

Підвищення ренти для ГЗК може призвести до втрати ринків, - економіст Ганні Бикова

10 вересня 2019, 11:06 comments1172
Зміни в Податковий кодекс не повинні враховувати інтереси олігархів, - експерт

Економічні законопроекти, як маркер: в них не повинні бути враховані інтереси олігархів, навіть тих, хто має і так вже висока вплив. Про це в ефірі одного з телеканалів заявила політичний експерт Анне Бикова, коментуючи можливі зміни в Податковому кодексі щодо підвищення рентної плати для залізорудних гірничодобувних підприємств.

Нагадаємо, що відповідний законопроект №1210 отримав резонанс після того, як з'ясувалося, що напередодні його внесення до парламенту Ігор Коломойський оприлюднив цю ініціативу в інтерв'ю одному з видань. Це стало приводом для жорсткої критики з боку експертного співтовариства і звинувачень у заангажованості законопроекту.

"Тут відразу є суб'єкти, які вважаються ключовими, як Коломойський, який нібито труїть опонентів. І такі законопроекти, якщо виникає такий ризик, на мою думку, вони повинні бути розглянуті у всіх комітетах, — зазначила Анне Бикова. — Я, як економіст, можу сказати, що все пов'язане з економікою, ГЗК, металургами — це прямий економічний зв'язок. Підвищена рента — змінюється ціна, ціна стає вище. Ціна вище — це менше інвестицій, адже висока ціна — це втрата ринків. Втрата ринків, наприклад, того ж Китаю для України, ми ж з Росією намагаємося не торгувати у високому балансі, це втрата робочих місць. І так виникає зв'язок, що нібито ми хочемо змінити на краще економіку, але страждають люди".

Раніше в ЗМІ спілки металургів пояснювали, що новий законопроект змінює звичну ренту на видобуток корисних копалин на податок з обороту для залізорудних ГЗК.

"Український ГМК є традиційним нетто-експортером, і завдяки саме цьому він забезпечує більше 30% валютних надходжень в Україну. Однак суттєве зниження конкурентоспроможності внаслідок запровадження нового підходу до рентних платежів призведе до того, що українські ГЗК втратять світові ринки збуту, зокрема, ринок Китаю, на який припадає понад 20% українського експорту залізорудної сировини", — зазначають металурги.

Нагадаємо, 30 серпня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві". Документ передбачає підвищення ставки оподаткування залізорудних гірничодобувних підприємств. Ініціатором законопроекту виступив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!