Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Ватажок угруповання "ДНР" Денис Пушилін заявив, що вважає "ідеальним варіантом" входження окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО – тимчасово непідконтрольна українській владі частина Донбасу) до складу Росії на правах федеративного (федерального) округу. При цьому в самій РФ такі пориви вже відкинули. Експерти пояснили виданню "Коментарі", навіщо розігрується подібної спектакль.
У МЗС РФ заявили, що "не будуть оцінювати заяву" Пушилина. А член комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін згадав про Мінські угоди: "На офіційному рівні Москва виходить з того, що при дотриманні певного статусу республік Донбасу, амністії, збереження збройних формувань (міліції), наявність прямих контактів і зв'язків з Росією для "ДНР" і "ЛНР" — вони залишаються частиною України. Така ситуація".
Аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов впевнений, що ми маємо справу зі звичайною риторикою "ДНР" і "ЛНР" останніх років, так само як з риторикою представників РФ, які заявляють про свою непричетність до бойових дій на Донбасі.
"У першу чергу, такі заяви розраховані на внутрішнє користування, — вважає Сизов. — Говорити про повернення до складу України — це визнання власної поразки. Серед жителів непідконтрольного Донбасу дуже мало людей налаштованих на існування в якості невизнаної території без перспектив. Тому необхідні постійні ритуальні заяви про інтеграцію в визнане простір — в даному випадку російську".
Таким чином, підкреслює експерт, людям малюють картину світлого майбутнього і завершення страждань.
"Пушилин може бути і сам хотів би такого сценарію, щоб підвищити свою сумнівну легітимність" за моделлю Криму. В даному випадку він говорить те, що від нього хоче почути частина "його" людей, — продовжує Сизов. – Говорити про інтеграцію під українську владу він не може. Хоча для багатьох і такий варіант був би прийнятний. З іншого боку, природно, що його заяви чітко узгоджені з зовнішньою політикою РФ, якій на Донбасі нібито немає. Але поки рано говорити про якихось різких зрушення в одну чи іншу сторону".
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса упевнений, що такого роду заяви з боку представників донбаських осередків так само як і їх фактичне спростування з боку російських офіційних осіб "мають за ціль" Захід.
"Російські влади показують Заходу, які вони гарні, вони не сприймають ідею відчуження ОРДЛО від України, — говорить експерт. – Всім своїм виглядом вони дають зрозуміти: не буде ніякого відділення, не буде входження частини Донбасу до складу РФ, ми самі цього не допустимо. Ось такі сигнали Заходу. А всякого роду заяви – це де місцевих. Давно зрозуміло, що РФ хоче повернути захоплений Донбас в Україну, але на своїх умовах".
Глава Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш вважає, що ми стали свідками вистави, зрежисованого помічником президента РФ Владиславом Сурковим, якого називають куратором "Л-ДНР".
"Я думаю, це спектакль зрежисований Сурковим – безпосереднім начальником Пушилина, — говорить глава ЦИСПД. — Сурков – прихильник безкомпромісної політики Москви по Донбасу і йому неприємно бачити, що його опоненти, уособленням яких можна назвати Козака, все більш результативно переконують Путіна піти з регіону, тому що він занадто дорого обходиться Росії економічно. Такими заявами намагаються впливати на громадську думку Росії: ось, мовляв, наші люди, хочуть бути з нами, а ми віддаємо їх Києву".
Сергій Гармаш упевнений, що заява Пушилина — елемент великої внутрішньокремлівської ігри, спрямований на російський інформаційний ринок.
"Ніякого глобального політичного ваги, геополітичної гри Москви в цьому немає. Тому МЗС РФ і не став нічого коментувати", — резюмує експерт.
Новини партнерів
Новини