logo_ukra

Coinspot 29.05.2020

BTC/USD

9477.20

ETH/USD

217.50

LTC/USD

44.54

НБУ 29.05.2020

USD/UAH

27.11

EUR/UAH

29.90

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика Наслідки "жовтого" режиму на Донбасі: експерти дали свої прогнози
commentss НОВИНИ Всі новини

Наслідки "жовтого" режиму на Донбасі: експерти дали свої прогнози

Про причини і перспективи запровадження додаткових заходів безпеки на Донбасі розповіли українські політологи

31 жовтня 2019, 15:09 comments1646
Наслідки "жовтого" режиму на Донбасі: експерти дали свої прогнози

Командування операції Об'єднаних сил ввело на підконтрольній частини Донбасу "жовтий" режим (передбачає певні обмеження в пересуванні по території і надає правоохоронним органам спеціальні повноваження). Аргументація - раніше діяли заходи безпеки в Донецькій і Луганській були недостатні. Чому "жовтий" режим ввели саме зараз, і наскільки подібні дії правомірні, виданню "Коментарі" розповіли експерти.

"Абсолютно законне рішення"

Політичний експерт Валерій Клочок пояснює: з чого б ми не починали аналіз будь-яких питань, що стосуються і підконтрольною частині Донбасу, і окремих районів Донецької і Луганської області (ОРДЛО) тимчасово непідконтрольних Україні, ми впираємося в текст Мінських угод (Мінськ-2). І саме Мінські угоди, які були передбачені у проекті закону про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях (який ще називають законом про реінтеграції Донбасу), стали серйозною перешкодою для його прийняття. Тільки після виключення цих пунктів, що стало можливим його результативне голосування.

"Згідно з цим Законом, для забезпечення національної безпеки і оборони, стримування та відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях залучаються в установленому порядку сили і засоби Збройних Сил України та інших військових формувань. А з 30 квітня 2018 на зміну антитерористичної операції (АТО), у відповідності із цим же Законом прийшла операція Об'єднаних сил (ООС), - нагадує експерт. - Серед інших заходів цей документ передбачає режиму перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, не залучених до проведення операції: "зелений" (перебування і переміщення осіб не обмежений, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу), "жовтий" (перебування і переміщення осіб здійснюється при наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, даний режим встановлюється на кордонах ізоляції та районів обмеженого доступу), "червоний" (перебування осіб тимчасово обмежено пропуск громадян і посадових осіб здійснюється при наявності пропуску, транспортні засоби та громадян на окремі ділянки місцевості та об'єкти не допускаються)".

Тому рішення про введення "жовтого" режиму цілком і повністю відповідають нормам закону. Тут суперечностей і розбіжностей немає і бути не може, впевнений Валерій Клочок.

"Причиною такого рішення є бажання влади забезпечити виконання Мінських угод в частині розведення військ та недопущення у пілотні зони активістів під приводом захисту мирного населення від незаконних збройних формувань, - вважає політексперт. - Фактично президент Зеленський як головнокомандувач продовжує реалізовувати політику Порошенко в частині припинення війни. Але якщо його попередник тільки імітував наміри, то Зеленський здійснює конкретні кроки, що дуже не подобається Порошенко і Ко. Звідси і крики про "зраді", і акції в стилі "Ні капітуляції!" і тому подібне".

Валерій Клочок вважає, що бажання Зеленського через реалізацію конкретних кроків по розведенню військ відкриває шлях для переговорів у "нормандської форматі", які заморожені вже протягом декількох років.

"Тому бажання Зеленського відновити світ цілком і повністю відповідають рішенню про введення "жовтого" режиму, як одного з кроків на цьому шляху", - каже політексперт.

"Злити конфлікт на умовах РФ"

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог Олексій Голобуцький впевнений, що "жовтий режим" запровадили з метою убезпечити розведення сил і засобів, яке всіляко підтримує нова українська влада.

"Таким чином намагаються ускладнити будь-які можливі проникнення в зону ООС "випадкових людей", які можуть зірвати розведення, влаштувати ексцеси, здатні зірвати підготовку до зустрічі в "нормандському форматі". Судячи з підготовки, з внутрішньополітичних відволікаючим маневрів (у тому числі в Раді), з фільму про візит президента в Золоте, зустріч у "нормандському форматі" розглядається Зеленським як найважливіша в його стратегії світу. І за свої дії він отримує похвали з боку РФ і той же Німеччині. Загальний тренд, з моєї точки зору, це спроба "злити" конфлікт на умовах РФ".

"Ще один крок до нормандскому формату"

Політичний аналітик експертного центру "Будинок демократії" Анатолій Октисюк вважає введення "жовтого режиму" цілком правомірним, відповідними і законодавству, і інструкцій командування. Він також упевнений, що все це пов'язано з тим, щоб розведення сил і засобів пройшло без проблем: не було провокаторів, нелегальної зброї і т. д.

"Про це вже говорили в Мінську наші представники в Тристоронній контактній групі, - нагадує експерт. – Вони попереджали, що українська сторона піде на посилення заходів безпеки заради зрушень на шляху до миру. Та посилення контролю в зоні ООС – один із таких кроків. Нагадаю, що мова йде не тільки про підготовку до зустрічі в "нормандському форматі", але і  великий обмін  полоненими. Усе це – ланки одного ланцюга. І ввести більш суворий режим безпеки на Донбасі у цьому ракурсі цілком логічно".


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!