Головна Новини Політика внутрішня політика Закон завадить: експерти дали оцінку новому телеканалу для ОРДЛО
commentss НОВИНИ Всі новини

Закон завадить: експерти дали оцінку новому телеканалу для ОРДЛО

Експерти нагадали владі про державну мову

31 жовтня 2019, 17:59 comments2173
Поділіться публікацією:
Закон завадить: експерти дали оцінку новому телеканалу для ОРДЛО

Міністр культури, молоді та спорту політики України Володимир Бородянський запевняє, що за три місяці буде створено спеціальний канал для мовлення на окупованих територіях (програми будуть виходити як українською, так і російською мовами).

Експерти оцінили для видання "Коментарі" це рішення, так само як те, чому за п'ять попередніх років не було створено чогось подібного.

Медіаменеджери не допоможуть

Політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко зазначає, що ідея міністра Бородянського на перший погляд — досить здорова. Адже жителям окупованих територій, потрібно дати можливість отримувати якісний український телепродукт.

"Наша держава протягом 5 років не знайшла інструментарію налагодити повноцінний доступ до українського інформаційного простору по ту сторону від лінії розмежування. Деякі зрушення були, зокрема побудовано декілька телекомунікаційних об'єктів для трансляції українських теле — і радіо каналів. Також продовжує працювати регіональна компанія НОТУ (UA:Донбас). Але її рейтинги залишають бажати кращого", — підкреслив експерт.

І в цій ситуації створення каналу з адаптованим контентом для жителів ОРДЛО теоретично могло бути позитивним для України. При цьому експерт висловив сумнів, що держава зможе створити якісний продукт, не зважаючи на те, що Бородянський, як і колишній міністр інформполітики Юрій Стець були медіаменеджерами.

Більш правильним, на думку Чаленка, було б створення пітчингової платформи для кращих проектів.

"Переможці отримували б держфінансування і подальшу демонстрацію на рейтингових телеканалах, які вже транслюються на окупованих територіях. Також владі необхідно зосередиться на подальшому розвитку комунікаційної інфраструктури", — резюмує політолог.

Потрібні два канали

Глава Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш визнав, що не зовсім розуміє можливість роботи російськомовного каналу під час дії закону про функціонування української мови як державної.

"Якщо мова про іномовлення, то це вже частково російськомовний канал, що повністю змінює його концепцію. До того ж важливий контент. А яким буде він — зрозуміти неможливо, оскільки у представників Зе-команди, які коментують останнім часом питання Донбасу, повна каша в голові, адекватної стратегії вони не озвучують", — констатував експерт.

Також, за його словами, незрозуміло вирішення питання з технічним доступом каналу на окуповану територію. Адже в разі трансляції його через супутник або інтернет, охоплення аудиторії, а значить і ефективність, будуть низькими.

"Ну і Бородянський не говорив, що канал створюється для мовлення на окуповану територію. Можливо, канал спрямований на російськомовну іноземну аудиторію. І такий канал має бути, але його наповнення має відрізнятися від контенту для людей, що живуть в окупації", — сказав експерт.

На думку Гармаша, Україна вже давно мала створити два російськомовних канали: для окупованої території та для російськомовної аудиторії у світі, в тому числі російської. Для цих каналів має бути абсолютно різний контент. А спроба об'єднати ці аудиторії не дасть ефекту ні там ні там.

Україна показала неспроможність

Політолог Андрій Окара впевнений: відсутність подібних каналів у попередні роки – одна з причин програшу України, українського порядку денного в головах переважної частини населення Криму і Донбасу.

"Нинішня гібридна війна ведеться в інформаційно-психологічному, у змістовому форматі. І в цьому ракурсі є пріоритетною, питанням №1 для виживання країни", — сказав експерт, додавши, що 5 років тому було безліч цікавих проектів, які отримали підтримку західних партнерів, але не української держави.

За словами політолога, єдиний більш-менш значущий проект створений на "Радіо Свобода" — це "Крим. Реалії" і "Донбас. Реалії". Таку ситуацію він вважає доказом імпотенції України як держави.

"Питання про створення такого мовлення є важливим маркером української суб'єктності. Показово, що президент Володимир Зеленський ще на стадії передвиборної кампанії заявив про те, що необхідно створити подібний телеканал. І заява глави Мінкульту – розвиток цієї думки. Тепер важливий формат реалізації та його ефективність", — зазначив Окара.

У той же час політолог додав, що будь-яка ініціатива, що виходить від держави, у нас часто тоне в бюрократизмі та корупції.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!