Кабмін і Інститут майбутнього розробляють реальні KPI для голів областей, - Голік
В Україні на даний момент немає чітких критеріїв, як оцінювати глав областей
Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет провів нараду, присвячену визначенню критеріїв, за якими буде оцінюватися робота голів обласних державних адміністрацій. Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав радник прем'єр-міністра Юрій Голік.
За словами політика, Інститут майбутнього розробляє паралельно документ, де будуть вказані KPI (ключові показники ефективності (kpi - Key Performance Indicators) для голів областей.
"В даний момент немає чітких установок, як оцінювати глав областей. Багато параметрів, за якими їх оцінювали раніше, не знаходяться в прямому і безпосередньому їх впливі", - зазначив чиновник.
Радник прем'єр-міністра розповів, що зараз губернатори звітують про середній рівень зарплат в областях, тоді як не мають впливу на них.
"Наприклад рівень заборгованостей по заробітній платі. Більша частина такої заборгованості - це держпідприємства. Але саме ті, які не підпорядковуються обласній державній адміністрації. Як на зниження рівня заборгованості може вплинути губернатор?", - сказав радник глави Кабміну.
На думку Голіка, губернатори також не мають впливу на рівень іноземних інвестицій.
"Інвестиції не залежать від губернатора, крім випадків, коли він зовсім не в собі, і дзвонить їх власниками або топ-менеджменту кілька разів на добу з "проханнями" заплатити більше податків, виділити гроші на щось або погрозами надіслати яку-небудь перевірку. Тільки, у нього немає повноважень надсилати будь-яку перевірку", - сказав політик.
Він вважає, що необхідно визначитись, за якими показниками - абсолютним або відносним – оцінювати губернаторів.
"Умовна Дніпропетровська область і якийсь показник 1 000 одиниць. Умовна Хмельницька область і якийсь показник 100 одиниць. У наступному періоді 1 100 у Дніпропетровській та 300-у Хмельницькій. Лідер не змінився, але зростання у першому випадку 10%, а в другому-у 3 рази", - написав він.
За словами радника глави Кабміну, треба розробити пріоритети у роботі голів областей, наприклад, який відсоток власних доходів обласного бюджету повинен йти в бюджет на розвиток, чи на що витрачати ці гроші.
Крім того, за словами чиновника, потрібно скоротити черг в дитячі садки, так як ОДА може і зобов'язана будувати нові дитячі садочки. "Рівень конкурентності в торгах, де замовником є обласна державна адміністрація або її структурних підрозділів. Тут все просто. Виключно абсолютний показник, що показує відкритість торгів. При цьому, найімовірніше повинен бути базовий набір з декількох показників і окремі для деяких областей, що мають свою специфіку, щоб не порівнювати в результаті незрівнянні речі", - сказав радник прем'єр-міністра.
Як повідомляло видання "Коментарі", раніше Голик анонсував, що в Києві проведуть форум жителів Луганської області, готових відроджувати інфраструктуру регіону.