Головна Новини Політика внутрішня політика Чого чекати від «Леді Ю»: експерти висловилися про конфлікт Зеленського і Тимошенко
commentss НОВИНИ Всі новини

Чого чекати від «Леді Ю»: експерти висловилися про конфлікт Зеленського і Тимошенко

Експерти вважають, що публікація Зеленського завдала шкоду, перш за все, йому самому і його образу президента

19 листопада 2019, 18:54 comments4422
Поділіться публікацією:
Чого чекати від «Леді Ю»: експерти висловилися про конфлікт Зеленського і Тимошенко

Президент України Володимир Зеленський заявив, що глава депутатської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко до того, як демонстративно піти в опозицію, пропонувала своїх людей для призначення на "солодкі" місця. І отримала відмову. "Адже епоха "договорняків" скінчилася назавжди", — запевняє Зеленський. Видання "Коментарі" розпитало експертів, чи погоджуються вони з таким твердженням.

Експерт Українського інституту аналізу політики та менеджменту Єва Антоненко підкреслює, що Зеленський дуже чутливий до протестів і публічної критики. Саме тому в ситуації з Тимошенко, яка напередодні критикувала нову владу на одному з телеканалів, з'явився пост президента про те, як їй "відмовили в солоденькому".

"В даному випадку необхідно зазначити крайній непрофесіоналізм політтехнологів Зеленського, які таким постом десакралізуют образ президента, що в підсумку приведе до зниження поваги до нього як до державного лідера, — вважає Антоненко. — У сукупності з прийняттям непопулярних у суспільстві законопроектів це тільки прискорить падіння президентських рейтингів і переходу його прихильників до інших політичних сил".

Експерт відзначає, що в пості Зеленський звинувачує Тимошенко в політичній корупції.

"Якщо згадані факти дійсно мали місце, інформацію про них необхідно передавати в відповідні органи для проведення розслідування, — підкреслює Єва Антоненко. — Тим більше, що Зеленський обіцяв "садити". В іншому випадку це є звичайним інформаційним вкиданням з метою очорнення репутації лідера політичної сили, яка заявила про перехід в опозицію. Такий елемент політичної боротьби".

Експерт УИАМП сумнівається, що зараз можна говорити про закінчення "епохи договорняків" в українській політиці.

"Зате про початок епохи політичних live-шоу на найвищих рівнях, головним шоуменом в яких стає президент, можна стверджувати однозначно, — підкреслює Антоненко. — Поки у президента монобільшість, йому не особливо потрібно домовлятися з іншими фракціями. Однак він позитивно відгукувався про партію "Голос", і, мабуть, розраховує на неї в майбутньому, коли монобільшість не буде злагоджено працювати під час голосувань. Проблеми всередині фракції вже почалися. Домовлятися доведеться, але пізніше, і, можливо, також за рахунок перерозподілу державних посад".

Політолог Володимир Цибулько вважає, що Тимошенко знайшла вдалу точку відштовхування для дистанціювання від Зеленського, який, на думку експерта, є продуктом її ж політики.

"Це таке, дівоче... Коли жінка призводить до помилки або навіть трагедії, а потім, відхрестившись від усього, бере паузу щоб підфарбувати губи ще більш яскравою помадою, ніж до помилки, — пояснює експерт логіку дій глави партії "Батьківщина". — Тимошенко все ще вірить в себе, навіть коли в неї вже не вірять її прихильники... Але тепер інтрига в іншому — Леді Ю по-справжньому буде мочити Зеленського, або далі стилю 95 кварталу не піде? Схоже, що таки не піде".

Політичний аналітик, фахівець з політичного PR в ToShoNado.Agency Андрій Попов вважає, що заочна дискусія між Володимиром Зеленським і Юлією Тимошенко безпосередньо з "договорняками" пов'язана мало.

"Раз це вийшло в публічну площину, значить це кому-небудь треба. Невеликий скандал — хороший спосіб відволікти суспільство від інших проблем, — підкреслює експерт. — На деякий час це навіть посунуло в ТОПі новину про майбутню зустріч в Парижі "нормандської четвірки".

На думку Попова, суперечка йде в толерантному і навіть дружньому ключі, з чого можна зробити висновок, що у "Слуги народу" (СН) з'явилася "конструктивна опозиція".

"Як у свій час "Радикальна партія" при БПП. Тобто основний час це ніби опозиція, але якщо владі гостро потрібні голоси чи потрібна буде підтримка в регіонах, то такий "конструктивний опозиціонер" подасть руку допомоги, хоча і непублічно, — пояснює аналітик. — Не знаючи всієї таємниці, складно судити про їх реальні відносини, але поки це виглядає як гарний спектакль".

Що стосується "договорняків", то Попов наводить у приклад менеджерські рішення глави Офісу президента Андрія Богдана і глави партії Олександра Корнієнко, вони формують штат виключно через "рекомендації", дискредитуючи публічні конкурси.

"Ці та інші їх дії показують, що, принаймні, частина "слуг народу" так звані "договорняки" використовує систематично, — каже експерт. — Так що президент злегка перебільшує, говорячи, що ця епоха вже пішла. В "низах" партії їх дійсно стало менше. Просто тому що рядові депутати та партійці "Слуги народу" мало що вирішують. Тому "договорняки" "пішли" в партійні верхи, і тому в цій партії так багато конфліктів".

Тимошенко ж, за словами Попова, освоїла це "мистецтво" ще у 90-ті, в часи Єдиних енергосистем України (ЄЕСУ). А довела до ідеалу в епоху "Любих друзів" і, трохи пізніше, в період формування "ширки" з Партією регіонів.

"І після Евромайдана вона спочатку відігравала важливу роль, навіть брала участь у засіданнях РНБО по Криму, де домовлялися чи здавати півострів мовчки чи ні, — нагадує аналітик. — Головний висновок, який ми можемо зробити з нинішньої публічної суперечки Зеленського і Тимошенко – передвиборча кампанія стартувала. Поки складно сказати — це тільки під місцеві вибори, чи є плани і щодо позачергових парламентських. Але те, що новий виборчий цикл набирає обертів – факт. Запасаємося попкорном, адже скандалів і сенсацій буде все більше".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!