Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
Посадові особи, які відмовляються публічно використовувати
українську мову, можуть бути оштрафовані. Про це розповіла уповноважений з
захисту державної мови Тетяна Монахова, пише "Укрінформ".
Вона зазначила, що
людина, яка публічно виступає як чиновник або дає коментарі
представник влади, зобов'язана вживати державну мову, і якщо відбувається
порушення норми закону, то буде виписаний штраф.
"Спочатку буде розглядатися скарга, проводитися роз'яснювальна бесіда, якщо ж це не допоможе, то доведеться виписати штраф, який варіюється від 700 неоподаткованих мінімумів (11 900 гривень, — ред.)", — сказала Монахова.
Як повідомляли "Коментарі", в Україні працюють майже 16,9 тис. шкіл, у яких навчаються 3,8 млн. учнів, при цьому в 9,4% навчальних закладів викладання здійснюється російською мовою.
У державних школах частка викладання українською досягає майже 90%, а російською – 9,2%. У приватних школах викладання в основному здійснюється російською мовою (55%), частка використання української мови тут 41,1%. Абсолютним лідером за кількістю україномовних шкіл є Рівненська область: там 100% таких шкіл.
Викладання українською в основному здійснюється в східних регіонах країни – в Харківській, Одеській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях.У Києві відсоток російськомовних шкіл становить 2,7%, україномовних – 97,1%.
За даними опитування Центру Разумкова, український назвали рідною мовою 68% громадян України, ще 14% вважають такою російську мову, а 17% – російську та українську в рівній мірі.
Новини партнерів
Новини