"Формула майбутнього" Зеленського - плагіат з "формули національного успіху" Медведчука, - експерт

За словами політичного аналітика, тези влади збігаються з «Українським вибором» Медведчука

Політичний аналітик Олексій Калініченко заявив, що нинішня влада добре розбирається в ідеології руху "Український вибір" і нібито підтримує ідеї Віктора Медведчука. Про це Калініченко повідомив на сайті "Кореспондент" у відповідь на колонку у журналі "Новий час".

"Не знаю, яку літературу читають перші особи офісу адміністрації президента, але на ідеології Медведчука та його "Українського вибору" вони знаються. І, судячи за колонкою Зеленського, навіть підтримують його ідеї. Але, мабуть, просто посоромилися вказати його авторство", - написав він.

За словами Калініченка, "формула майбутнього" Зеленського нібито подібна на "формулу національного успіху" Медведчука.

"У Зеленського "формула майбутнього" - це просто плагіат з "формули національного успіху" Медведчука. Опозиційний політик опублікував свою статтю під назвою "Про формулу національного успіху України й українців" на сайті УВ 29 грудня 2012 року. Надалі Медведчук розвивав ідею, повертаючись до "формули національного успіху" в своїх статтях і заявах", - заявив аналітик.

Калініченко пояснює, що "формула національного успіху" Медведчука складається з чисельника і знаменника.

"Якщо по суті, то "формула національного успіху" Медведчука виглядає так – у чисельнику "гуманітарні питання, важливі для нашого суспільства". Політик аргументує це тим, що "ігнорування владою культурних, історичних, релігійних, мовних та інших відмінностей регіонів, як ми бачимо, призвело до трагедії — розколу країни і збройного конфлікту", - пояснив автор.

Далі Калініченко пише, що знаменник – це "конкурентоспроможна держава, яка забезпечує права і свободи громадян, розвиває економіку, що створює робочі місця, що залучає інвестиції, що забезпечує гідні зарплати і пенсії". За словами аналітика, всі пункти влади - світ, ефективні інститути і прозорі правила гри, інвестиції, інфраструктура, народовладдя нібито повторюють ідеї Медведчука. Наприклад, Калініченко вважає, що "пункт №5 "народовладдя" у Зеленського - пряме відсилання до ідеології "Українського вибору" Медведчука, який в 2012 році запропонував свою концепцію народовладдя.

"29 серпня група депутатів від партії Медведчука подали у ВР законопроект № 1123 "Про всеукраїнський та місцевий референдуми за народної ініціативи". Тому, якщо Зеленський за народовладдя, то "слугам народу" треба просто проголосувати за нього. І, дізнавшись думку народу щодо ключових питань – мир у країні, продаж землі, співпраця з МВФ, участь у різних організаціях, союзах і блоках - почати виконувати "формулу національного успіху", - пропонує аналітик.