Головна Новини Політика внутрішня політика В Україні остаточно зняли депутатську недоторканність
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні остаточно зняли депутатську недоторканність

Відкривати кримінальні справи і погоджувати клопотання щодо запобіжного заходу щодо нардепу зможе тільки генпрокурор

18 грудня 2019, 12:24 comments2083
Поділіться публікацією:
В Україні остаточно зняли депутатську недоторканність

Сьогодні парламент підтримав у другому читанні законопроект "Слуг народу" №2237, який концентрує владу в руках генпрокурора і вводить "контрольовану" недоторканність народних депутатів.

“Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого народним депутатом, іншим органам досудового розслідування, крім НАБУ і центрального апарату ДБР відповідно до їх підслідності", — говориться в пояснювальній записці. Крім того, тепер відомості, які свідчать про кримінальне правопорушення нардепа, вносить до ЄРДР генпрокурор або особа, яка виконує обов'язки генпрокурора.

Також генпрокурором повинні бути погоджено клопотання про дозвіл на затримання, обшук, телефонні розмови, в той же час розгляд клопотань, крім застосування НСРД, має здійснюватися слідчим суддею.

Крім того, у кримінальних провадженнях, за злочинами віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, — слідчим суддею ВАСУ і такі клопотання розглядаються з обов'язковою участю народного депутата.

Слідчий суддя зобов'язаний завчасно повідомити йому про розгляд зазначеного клопотання, крім клопотання про застосування негласних слідчих (розшукових) дій або обшуку.

У тому разі, якщо народний обранець без поважної причини прийшов на судове засідання та не повідомив про причини своєї відсутності, це клопотання може розглядатися без його участі.

Затримати депутата без дозволу слідчого судді можна тільки якщо він попався в момент вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Законом встановлюється, що депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та при здійсненні депутатських повноважень, винятком є тільки образа чи наклеп.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляло видання "Коментарі", раніше Верховна Рада підтримала законопроект №1009, який дозволяє проводити обшуки у народних обранців без згоди парламенту. У законопроекті йдеться про обшуки в будинку або в машині народного обранця, огляд особистих речей і багажу, а також доступ до листування, телефонних розмов і кореспонденції.

У даний момент народні депутати недоторканні. Провести обшуки у народного обранця можна тільки у разі, якщо за поданням генпрокурора Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!