Податківець часів Януковича Атаманюк просуває свої "схеми" на митниці, - ЗМІ
Колишній перший заступник головного управління податкової міліції ДПС України (до 2015 року) Юрій Атаманюк нібито пропонує на керівні посади в Державну митну службу людей зі свого оточення для посилення впливу у відомстві
Згідно з інформацією високопосадовця Кабінету міністрів, Атаманюк хоче повернутися на службу і нібито веде переговори про своє призначення першим заступником голови Державної митної служби, пише видання "Апостроф".
Журналісти стверджують, що Атаманюк вже провів зустрічі з людьми, які "впливають на уряд і можуть переконати" голову відомства Максима Нефьодова призначити його своїм заступником. Однак той виступає проти кандидатури колишнього податківця. Автори матеріалу стверджують, що Атаманюк був "мозковим центром" оточення ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка. Колишні чиновники разом нібито створювали схеми фіктивного податкового кредиту і повернення ПДВ, а також канали виведення коштів в офшори і конвертаційні центри.
"Діючи за підтримки генерала Андрія Головача з прізвиськом "Кефір", вони створили розгалужену мережу конвертаційних центрів, через які переводилися в готівку гроші. З кожної операції такого "обналу" Головач і Атаманюк отримували піввідсотка, але загалом схема приносила сотні мільйонів в їхні кишені", - пише видання.
За версією слідчих Генпрокуратури, за допомогою схем Клименка з держбюджету було виведено 3,1 млрд гривень. Однак автори матеріалу стверджують, що ця сума була мінімум в три рази більше — не менше 10 млрд грн.
Крім того, Атаманюк вийшов "сухим з води" у так званій справі "діамантових прокурорів", пишуть журналісти. Постраждалий юрист Сергій Кисельов тоді заявив, що ініціатором обшуку, в ході якого і зникли ювелірні прикраси, був саме Атаманюк
До слова, Атаманюк, який підпадав під люстрацію, вже намагався повернутися у владу. У 2019 році він був одним з радників в. о. голови СБУ Івана Баканова. Політолог Кирило Молчанов переконаний, що поява таких людей в оточенні глави СБУ призведе до того, що суспільство стане асоціювати його з президентом, а самого главу держави перестануть вважати "новим обличчям".