П'ять років з дня підписання Мінських угод: Віктор Медведчук підвів підсумки п'ятиріччя

На думку Віктора Медведчука, дії української влади вказують на те, що мир на Донбасі навряд чи буде встановлений найближчим часом

На сьогоднішній день наслідки підписання Мінських угод не викликають особливого ентузіазму і, що найголовніше, не дають впевненості в тому, що мирне врегулювання конфлікту, возз'єднання Донбасу і України можуть відбутися найближчим часом. Таку точку зору висловив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, підводячи підсумки по закінченні п'яти років з моменту підписання угод.

Народний депутат нагадав, що п'ять років тому був присутній в Мінську на 17-годинних переговорах і добре пам'ятає складний клімат і напругу, які супроводжували переговори глав держав "нормандської четвірки".

"Це був третій документ з числа так званих "мінських угод". Перший був підписаний 5 вересня 2014 року, і він називався "Протокол за підсумками Тристоронньої зустрічі контактної групи з реалізації мирного плану президента Порошенка і ініціатив президента Росії Путіна". Другим був меморандум від 19 вересня про розмежування сил і про лінії дотику з перерахуванням тих пунктів, по яких проходила ця лінія дотику, і він був підписаний 19 вересня. І третім був комплекс заходів щодо виконання мінських угод, фундаментом і основою яких було те, що було підписано 5 і 19 вересня 2014 року", - розповів Медведчук.

За словами політика, 17 лютого 2017 року Рада безпеки ООН затвердила резолюцію, якою повністю були закріплені і зафіксовані Мінські угоди.

"Після цього були спроби прийняття окремих законів. Одні прийняли – не діє, інші не змогли прийняти, треті взяли, але не підписали, не ввели в дію. І ось ця катавасія, такий калейдоскоп подій, спрямований на мирне врегулювання, триває до сьогоднішнього дня. З останніх документів треба назвати, безумовно, Паризьке комюніке 9 грудня минулого 2019 року", - підкреслив Медведчук.

В цілому ж, на думку лідера "ОПЗЖ", підписання Мінських угод стало історичною подією, оскільки його оцінили практично всі світові лідери і у всіх столицях. Мовляв, документ зупинив кровопролиття і припинив активну фазу бойових дій на Донбасі.

"Ну, а якщо говорити вже сьогодні з приводу того, що відбувається і яким шляхом іде вже інша влада, влада пана Зеленського, то, на жаль, я сказав і ще раз повторю: це не вселяє надій на те, що мир на Донбасі буде встановлений", - підсумував Медведчук.