Медведчук: Латання дірок у бюджеті за рахунок облігацій держпозики загрожує дефолтом
Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук назвав основні ризики зниження попиту на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП).
Портфель власників українських облігацій внутрішньої держпозики скоротився. Закривати дірки в бюджеті за рахунок емісії ОВДП стає все більш проблематично. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.
Всього лише за тиждень за станом на 26 лютого 2020 року портфель власників українських облігацій скоротився на 2,64 млрд гривень. Подібне зниження попиту на цінні папери в майбутньому може спровокувати дефолт, вважає політик.
Головним утримувачем цінних ОВДП був Національний банк України. Також подібні є в інших банків, нерезидентів, фізичних осіб. А також юридичних осіб. Вони, до речі, єдині, хто портфель облігацій протягом тижня збільшив. За цим криються певні ризики, каже парламентарій:
"Падіння невелике і поки воно не критичне. Але вже очевидно, що можливість латати бюджетні дірки за рахунок емісії ОВДП тепер дуже обмежена. Або ставка по цінних паперах різко підвищиться, або ж втеча з країни "нерезидентів" стане неминучим, як і зниження попиту на ОВДП у інших власників".
Зрештою, дії Мінфіну і НБУ можуть призвести до дефолту, прогнозує Медведчук, про що говорили інші експерти.
Нацбанк раніше оприлюднив заяву, згідно з якою "економіка України в блискучому стані, або близькому до нього". Стверджують, що "прогнозоване економічне зростання лише за консервативним сценарієм становить 3,5-4 відсотки. У разі структурних реформ - темпи зростання будуть ще вище". А так звана піраміда ОВДП "існує лише в уяві тих, хто прагне маніпулювати громадською думкою".
"Коментарі, здається, зайві", - відповів на це Медведчук. При цьому, за його словами, бюджетні дірки збільшуються. За попередніми даними Державної казначейської служби, у січні 2020 року доходи загального фонду державного бюджету склали 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн або на 24,5% менше плану(56,4 млрд грн).
Раніше Віктор Медведчук заявив про те, що уряд прем'єра Гончарука веде країну до економічного краху.