Україна і Фінляндія підписали угоду про взаємний захист інформації

Підписана Угода між Україною і Фінляндською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом

Україною і Фінляндська Республіка підписали угоду про взаємний захист інформації з обмеженим доступом. Про це повідомляє прес-служба Президента України Володимира Зеленського.

Повідомляється, що з української сторони документ підписав голова Служби безпеки України Іван Баканов, з фінської - Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Пяйві Маріт Лайні.

"Сьогодні наші сторони підписали важливий документ - Угода про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Це створює нові можливості для співпраці органів безпеки, зокрема в контексті протидії гібридним погрозам з боку Російської Федерації", - пояснив Зеленський.

Укладення цієї Угоди обумовлене необхідністю створення правових засад захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою, в разі необхідності, буде здійснюватися між Україною і Фінляндською Республікою.

Відзначимо, що положеннями договору передбачено визначення компетентних органів безпеки, відповідальних за виконання Угоди, порівняння грифів обмеження доступу, встановлення правил щодо обміну інформацією з обмеженим доступом і вимог щодо надання доступу до такої інформації, а також встановлено зобов'язання сторін щодо забезпечення охорони інформації з обмеженим доступом та принципи її охорони.

 Як раніше повідомляло видання "Коментарі", в Україні планують розробити концепт нового фінансового інструменту - Фонду зелених інвестицій ("GIF UA"). Впровадженням цих інвестицій буде займатися Госэнергоэффективность, Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) й експерти Фінсько-українського трастового фонду, повідомляється на Урядовому порталі. Як зазначається, меморандум про співпрацю між Україною та Фінляндією був укладений ще в 2017 році. "Вже був заснований і працює Фінсько-український трастовий фонд, який фінансує підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для "зелених" проектів", - йдеться в повідомленні.

Створення "GIF UA" дозволить забезпечити співфінансування нових проектів "зеленої" енергетики, усунути основні бар'єри в реалізації даних проектів (відсутність застави, попит на власний капітал тощо). Концепція фонду буде включати інвестиційну стратегію, організаційну структуру та концепції управління, джерела для залучення фінансових ресурсів і джерела для залучення фінансових ресурсів.