Головна Новини Політика зовнішня політика Росія зможе постачати газ до ЄС через Україну без контракту
commentss НОВИНИ Всі новини

Росія зможе постачати газ до ЄС через Україну без контракту

Це пов'язано з тим, що Київ взяв на себе зобов'язання як член Європейського енергетичного співтовариства імплементувати в своє законодавство до 1 січня 2020 року європейські енергетичні норми

15 вересня 2019, 14:58 comments2568
Поділіться публікацією:
Росія зможе постачати газ до ЄС через Україну без контракту

Для безперебійного транзиту газу в Євросоюз в 2020 році Україні і Росії не потрібен новий газовий контракт при виконанні Києвом зобов'язань щодо імплементації європейських енергетичних норм у своє законодавство. Про це заявив джерело в європейському енергосекторі.

Україна, як член Європейського енергетичного співтовариства прийняла на себе зобов'язання до 1 січня 2020 року імплементувати в законодавстві європейські енергетичні норми, в тому числі порядок проведення аукціонів на резервування транзитних потужностей, нагадав співрозмовник агентства.

"Таким чином, навіть при відсутності контракту, оператор української газотранспортної системи буде зобов'язаний виставляти на аукціон свої транзитні потужності, які "Газпром" зможе викуповувати для здійснення середньострокових і короткострокових поставок. Таким чином, навіть відсутність контракту не призведе до припинення транзиту газу в Евросою", — сказав експерт.

Тристороння зустріч щодо газу в форматі Росія-ЄС-Україна на рівні міністрів енергетики відбудеться 19 вересня. Головною темою переговорів стане обговорення умов поставок і транзиту російського газу до ЄС через територію України до 2020 року, тобто після завершення чинного транзитного контракту. Єврокомісія пропонує Росії і Україні укласти новий довгостроковий транзитний контракт терміном на 10 років з гарантованим обсягом прокачування газу по українській ГТС. Росія пропонує продовжити контракт на рік на діючих умовах.
Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!