Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
В Україні сьогодні набув чинності закон про імпічмент президента. Тепер імпічмент можливий тільки у випадку, якщо президент вчинив державну зраду або якийсь інший злочин. Підставою для початку процедури усунення глави держави від влади є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.
У депутатському поданні повинно бути правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка буде розслідувати факт та обставини вчинення президентом злочину.
До складу спеціальної тимчасової слідчої комісії входять народні депутати з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Президент має право користуватися послугами до п'яти адвокатів.
Пленарні засідання комісії повинні бути відкритими, крім випадків, коли інформація є державною таємницею.
Рішення про звинувачення президента направляється в Конституційний і Верховний суди, які повинні підтвердити конституційність розгляду справи і наявність у діях президента ознак злочину.
Потім імпічмент має підтримати ¾ конституційного складу Верховної Ради (338 нардепів). Якщо голосів не вистачило, то спікер від імені Верховної Ради у письмовій формі вибачається перед президентом. У разі відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а справи в судах закриваються.
Новини партнерів
Новини