Україні потрібні гарантії безпеки від НАТО

Деталі планують обговорити під час візиту Ради альянсу в Україну

У Верховній Раді вважають, що країна потребує гарантій безпеки від НАТО у Чорному та Азовському морях, повідомила, голова комітету з питань Євроінтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Такі думки вона озвучила перед запланованим візитом в Україну представників Північно-атлантичної ради НАТО.

"Про візит Північно-атлантичної Ради НАТО було домовлено ще приблизно в лютому 2019 року, і насправді він оригінально планувалася на літо, але через оголошення дочасних виборів, парламентських, в НАТО було консенсусом ухвалене рішення щодо перенесення візиту на період уже після формування, в тому числі, і Верховної Ради України", - заявила Нардеп.

Також Климпуш-Цинцадзе додала, що такий візит це перш за все позитивний політичний  сигнал до подальшої підтримки альянсом України і визнання вагомості взаємин між Україною і НАТО.

Влада вважає, що Українські ВМС мали б отримувати конкретну підтримку від альянсу , включно з обміном розвідданими та системним заходом суден країн-членів альянсу в українські порти.

"Наслідком майбутньої зустрічі має стати конкретна допомога альянсу Військово-морським силам України і гарантування безпеки у Чорному і Азовському морях з боку країн-членів НАТО", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Раніше "Коментарі" писали, що в НАТО підтримали "формулу Штайнмайера".

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися