Рада реформувала ДБР

Законопроект збільшить чисельність працівників бюро і розширить повноваження його директора

Народні депутати 250-ма голосами прийняли законопроект №2116 про реформу Державного бюро розслідувань який передбачає перезавантаження керівництва органу, а також дозволяє слідчим ГПУ, які займалися справами Майдану, перейти без конкурсу в ДБР, повідомляє "Україна 112".

У законопроекті наголошується, що ДБР буде не центральним органом виконавчої влади, а державним правоохоронним органом, крім того тепер директор ДБР сам призначає собі трьох заступників і визначає їх обов'язки.

Крім того, глава держави отримав право звільнити директора ДБР в таких випадках: заява за власним бажанням, призначення на іншу посаду, 65-річний вік, стан здоров'я, недієздатність, кримінальна/корупційний злочин, припинення українського громадянства, смерть, необґрунтовані активи. Крім того, в список причин для звільнення додали пункт "висновок Дисциплінарної комісії про грубе порушення правил професійної етики".

Як повідомляло видання "Коментарі", 3 грудня НАБУ проводило обшуки в зв'язку з можливими зловживаннями в Державне бюро розслідувань. Повідомлялося, що обшуки проводилися за місцем роботи і проживання колишнього начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігоря Щербини. Мова йде про можливе одержання неправомірної вигоди в розмірі $150 тис., половину з яких Щербина нібито отримав за закриття розслідуваної територіальним управлінням ДБР в столиці кримінального провадження щодо комерційного підприємства.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися