Головна Новини Політика зовнішня політика Україна та ПАРЄ: експерти проаналізували рішення про повернення української делегації
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна та ПАРЄ: експерти проаналізували рішення про повернення української делегації

Думки експертів щодо можливості відновити участь України в сесії ПАРЄ розділилися

15 січня 2020, 12:24 comments5443
Поділіться публікацією:
Україна та ПАРЄ: експерти проаналізували рішення про повернення української делегації

Парламентський комітет з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва прийняв постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Експерти оцінили на прохання видання "Коментарі" це рішення (його ще повинні затвердити нардепи), так само як рішення не брати участь в осінній сесії (яку українська делегація проігнорувала через повернення до ПАРЄ росіян).

"Нова команда має своє бачення міжнародної ситуації"

У міжнародній політиці прийнято користуватися підходами політичної доцільності, зазначає політолог Віктор Каспрук.

"У цьому сенсі потрібно чітко розмежувати рішення не брати участь в сесіях ПАРЄ, й нинішнє рішення взяти участь у сесіях ПАРЄ, — пояснює експерт. — Адже рішення не брати участь приймала ще стара президентська команда, а нинішнє рішення — це рішення команди президента Володимира Зеленського. Ця нова команда має своє бачення міжнародної ситуації, й тому цілком закономірно, що вона приймає рішення, які докорінно відрізняються від рішень команди екс-президента Порошенка".

Якщо таке рішення прийняте, то очевидно, що воно є частиною плану більш лояльного ставлення до Росії, вважає Каспрук.

"Хоча будь-які дискусії Росія завжди буде намагатися перевести в русло, яке вигідно виключно для неї, — впевнений політолог. — Тому розраховувати на те, що на політичному майданчику ПАРЄ вдасться переконати Москву припинити агресію щодо України, не доводиться. У Кремлі й надалі будуть повторювати свою "політичну мантру", що на Донбасі триває внутрішній політичний конфлікт, а нової української влади доведеться або погодитися з цим, або еволюціонувати в позиції з цього питання, що буде достатньо близькою до позиції, яку намагалася відстоювати українська дипломатія часів Порошенка".

У цьому світлі рішення не брати участь в осінній сесії (яку українська делегація проігнорувала через повернення в ПАРЄ росіян), виглядає цілком переконливим, вважає Каспрек. Оскільки, на думку політолога, у ПАРЄ явно підіграли Росії в цьому питанні, в той час, коли Москва не виконала, та й не збиралася виконувати жодного рішення ПАРЄ, які стосувалися гібридної війни Росії з Україною.

"Повернення української делегації в ПАРЄ буде рівнозначно капітуляції перед Росією"

Політичний аналітик Павло Нусс вважає, що повернення української делегації в ПАРЄ буде рівнозначно капітуляції перед Росією.

"Лобі-група цієї ідеї, напевно, залишається на проросійських позиціях, бо ж Україна залишала ПАРЄ не просто так – це був протест проти повернення Росії без виконання умов, за яких РФ позбавили права брати участь у засіданнях Парламентської асамблеї, — підкреслює аналітик. — Якщо монобільшість Зеленського у ВР ухвалить рішення відновити участь України у засіданнях ПАРЄ — це стане капітуляцією Зеленського та України. Де-факто – це стане згодою на анексію Криму Росією, зрадою громадян України, які стали внутрішньо переміщеними особами, залишивши анексований Росією український півострів".

На думку Павла Нусса, жоден політичний розрахунок на вигоди, які переслідує офіс Зеленського та його фракція, не компенсує політико-дипломатичного збитку, який завдасть цей крок.

"Він поставить під сумнів можливість відновлення територіальної цілісності України в перспективі, — вважає аналітик. – А так як можливе повернення української делегації в ПАРЄ буде означати готовність влади Зеленського капітулювати перед Росією, це спричинить за собою ескалацію внутрішньополітичної кризи та протистояння в нашій країні".

"Рішення говорить про відновлення зрілості зовнішньополітичного мислення"

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що рішення про повернення української делегації в ПАРЄ слід сприймати як повернення здорового глузду і відновлення зрілості зовнішньополітичного мислення в Україні.

"Дипломатична самоізоляція не приносила нікому ніяких зовнішньополітичних дивідендів і успіхів, — пояснює експерт. — Світ сьогодні динамічний, він вимагає на кожній міжнародній ділянці боротьби, видряпування шансів у будь-якому протистоянні — економічному, політичному, геополітичному. Сучасна політика — це завжди робота зі створення коаліції на свою підтримку. А якщо ви не берете участь у цьому, то потенційну коаліцію на вашу підтримку можуть трансформувати в коаліцію проти вас".

Вадим Карасьов радить не ухилятися від боротьби, проводити наступальну політику на всіх майданчиках, доводити свою позицію, переконувати.

"Політика – це публічна, суспільно-політична діяльність. А народна мудрість, що на ображених воду возять, цілком застосовна до тієї ситуації, яку ми отримали, відмовившись від участі в осінній сесії ПАРЄ, — упевнений експерт. – У результаті — втратили якісь шанси, зате надали їх своїм опонентам. Дипломатія, політика – це своєрідний велосипед, що постійно мчить. Потрібно весь час рухати педалі, щоб не опинитися в ар'єргарді політичної боротьби. Тож рішення про повернення української делегації в ПАРЄ – правильне, хоч і запізніле. Головне, щоб наша нова делегація працювала з подвоєною енергією, без клоунади і театральщини, яка була притаманна попередній делегації. Потрібна не ефектна, а ефективна робота (і це стосується всієї нашої влади), тоді вона і буде давати дипломатичний результат".

Раніше "Коментарі" повідомляли, що комітет Ради вирішив, що українська делегація повернеться до ПАРЄ.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!