Французькі парламентарії підтримали "Парламентський вимір "нормандського формату"", запропонований Медведчуком

За словами Віктора Медведчука, "Парламентський вимір "нормандського формату"" запропонували з метою вирішити актуальні для України і країн Європи питання, серед яких - відновлення миру на Донбасі

Голова міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" Віктор Медведчук провів у Парижі зустріч з депутатами верхньої і нижньої палат парламенту Франції, дипломатами і представниками ділових кіл країни. Головною метою зустрічі у Люксембурзькому палаці було обговорення "Парламентського виміру "нормандського формату"", презентованого Медведчуком.

На початку зустрічі президент Європейського економічної і соціальної ради Анрі Малосс підкреслив, що Україну ні в якому разі не можна було ставити перед вибором: співробітництво з ЄС чи РФ. Він вважає, що Європа частково несе відповідальність за ситуацію, що виникла.

"Замість того, щоб змушувати Україну вибирати між зближенням з Євросоюзом і взаєминами з Росією, потрібно було прагнути до укладення тристороннього партнерства. Тобто потрібно було обов'язково зробити таке партнерство, щоб Євросоюз співпрацював з Україною, але при цьому щоб Україна могла зберегти свої традиційні відносини, в тому числі і економічні відносини з Росією", ‒ зазначив Анрі Малосс.

Глава ради підкреслив, що "нормандський формат" був великим прогресом у вирішенні ситуації, а запропонована Віктором Медведчуком ініціатива – "блискуча ідея".

У свою чергу, говорячи про "Парламентському вимірі "нормандського формату"" Медведчук зазначив, що даний міжпарламентський вимір було запропоновано з метою допомогти главам держав "нормандської четвірки" - України, Франції, Росії та Німеччини, а також державам в цілому вирішити актуальні як для країни, так і для Європи питання. Також Медведчук акцентував увагу на тому, що головна мета партії "Опозиційна платформа – За життя" - повернути мир в Україну.

"І я покладаю великі надії на те, що парламентарії могли б знайти спільну мову та знайти той знаменник, який допоможе мирному врегулюванню. Тому що від парламентів залежить багато чого, і в цій ситуації багато що залежить у тому числі і в першу чергу від парламенту України, який неоднорідно підходить і до оцінки Мінських угод, і до питань мирного врегулювання", - сказав він, зазначивши, що українські парламентарії розраховують на допомогу європейських колег у наближенні миру в Україні.

В обговоренні "Парламентського виміру "нормандського формату"" взяли участь: сенатори Франції Себастьян Моран, Жоель Гаро-Майлам, Клодін Кауфман і Жан-Луї Массон, президент Європейського економічної і соціальної ради (2013-2015 рр.) Анрі Малосс, колишній міністр оборони Жерар Лонге, депутати Національної асамблеї Рене Денеси, Наталія Пузиреф, Ерік Верт і Жак Море, колишній сенатор Франції Ів Поззо ді Борго, голова комітету з питань європейських справ Національної асамблеї Сабін Тіле, французький депутат Марі-Франс Леро.

Нагадаємо, в липні 2019 року Віктор Медведчук презентував у Європарламенті "мирний план" щодо врегулювання ситуації на Донбасі, який був розроблений їм і став частиною програми партії "Опозиційна платформа – За життя". На цій презентації були присутні представники всіх фракцій, представлених у знову обраному Європейському парламенті.

Ідея міжпарламентського діалогу ‒ діалогу між парламентаріями України, Росії, Німеччини і Франції ‒ отримала високу підтримку президента Росії Володимира Путіна і голови Державної Думи РФ В'ячеслава Володіна під час особистих зустрічей з Віктором Медведчуком у грудні 2019 року.