Медведчук: Слова Зеленського про причетність СРСР до Голокосту, як і вихваляння Петлюри - блюзнірство

Один з лідерів «ОПЗЖ» Віктор Медведчук вважає, що президент від імені всієї країни не повинен був робити подібних заяв

Віктор Медведчук, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", жорстко розкритикував заяву президента України Володимира Зеленського про причетність Радянського Союзу до розв'язування Другої світової війни та Голокосту нарівні з фашистською Німеччиною.

"Ви знаєте, я, безумовно, обурений тим, що це прозвучало від громадянина України, більше того, що це прозвучало від президента України. Тому що, по-перше, на мій погляд, він не має ніякого права про це говорити, тим більше представляючи країну як президент. І говорити про те, що Радянський Союз, з якого ми всі вийшли і в якому ми жили однією сім'єю, колись був винен у тому, що була розпочата Друга світова війна. Більше того, говорити про те, що Радянський Союз причетний до Голокосту, в день пам'яті Голокосту, мені здається, це блюзнірство", – заявив Віктор Медведчук на брифінгу після зустрічі української делегації партії "Опозиційна платформа – За життя" з депутатами Бундестагу, під час якої відбулася презентація ініціативи "Парламентський вимір "нормандського формату.

"Це показово... в першу чергу для єврейського населення, що в день пам'яті Голокосту згадали про людину, який був одним з найкрутіших, вибачте за вираз, антисемітів початку ХХ століття, – зазначив політик, додавши, що співпраця Симона Петлюри з "солдатами Пілсудського", які боролися з більшовиками, Дуда поставив у приклад. "Це була образа, тим більше вимовлена в день пам'яті жертв Голокосту", - резюмував Медведчук.

Нагадаємо, 28 січня делегація партії "Опозиційна платформа – За життя" на чолі з Віктором Медведчуком відвідала Берлін, де презентувала депутатам Бундестагу, представникам дипломатичних та ділових кіл Німеччини ідею співпраці в рамках Парламентського виміру "нормандського формату". Головна мета даної ініціативи – об'єднати зусилля парламентаріїв країн "нормандської четвірки" (України, Росії, Франції і Німеччини) для того, щоб активізувати роботу з реалізації Мінських угод як фундаменту мирного врегулювання ситуації на Сході України. Про готовність підключитися до цієї роботи вже заявили представники парламентів Франції та Німеччини.