comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика рада Так звані «закони 16 січня», тільки для бізнесу: Южаніна про прийняття змін до Податкового кодексу
commentss НОВИНИ Всі новини

Так звані «закони 16 січня», тільки для бізнесу: Южаніна про прийняття змін до Податкового кодексу

Парламент прийняв закон щодо змін до Податкового кодексу, на що негативно відреагували представники бізнесу та політики

16 січня 2020, 19:35 comments1607
Так звані «закони 16 січня», тільки для бізнесу: Южаніна про прийняття змін до Податкового кодексу

У шосту річницю так званих "законів 16 січня" Верховна Рада України прийняла новий закон, що контролює права українського бізнесу. На прийняття парламентом у другому читанні та в цілому законопроекту №1210 — так званий "законопроект про податковий терор" — відреагувала народний депутат України, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна на своїй сторінці в Facebook. За її словами, закон є одним із найбільш невдалих за останні вісім років.

"Під час роботи над законопроектом у профільному комітеті було враховано чимало правок, але глобальні правки, які б упередили удар по бізнесу, були відхилені", — пише Южаніна.

Зазначається, що серед ключових нововведень – права податківців "коригувати" фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку з прибутку ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів – за рахунок "правил ділової мети". Зазначається, що це може суттєво вдарити по українському експорту, зокрема в країни Євросоюзу.

Крім того, є ризик різкого підвищення податкових штрафів для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі та штрафи.

"Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби, яка виявилася некерованою, не має стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам", — зазначає Ніна Южаніна.

Повідомляється також, що під час розгляду законопроекту народний депутат України Олексій Гончаренко звернувся до спікера ВР із заявою про порушення Регламенту.

"Розгляд цього документу відбувається з порушенням вимог статті 117 Регламенту Верховної Ради, згідно з якою законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного Комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніше як за 10 днів до дня його розгляду на пленарному засіданні ВР", — заявив Гончаренко. За його словами, депутати повинні були отримати документ не пізніше 6 січня, але отримали його сьогодні зранку, тому, не могли підготуватися, адже "до законопроекту подано тисяча сторінок правок, 269 тисяч слів".

Нагадаємо, до другого читання надійшло 2 219 правок, з яких 1 174 враховано, а 1 045 відхилено. В цілому, за підрахунками економістів, законопроект №1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто, приблизно 36-37 млрд грн. Варто відзначити, що категорично проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України – в т. ч. Європейська Бізнес-Асоціація, Американська торгівельна палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших. У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України назвали законопроект №1210 "податковим терором".

Нагадаємо, рівно 6 років тому – 16 січня 2014 р. – парламент України під впливом Партії регіонів і з порушенням Регламенту Верховної Ради ухвалив скандальні закони про обмеження прав і свобод громадян України – в т. ч. на проведення масових заходів, а також засобів масової інформації. Закони призвели до масових протестів і вже в лютому 2014 року були скасовані. 


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!