Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
У суботу, 2 листопада, 11.00 до 13.00 у київському парку Гірка Крістера відбудеться екологічна акція з посадки дерев, в рамках якої будуть висаджені дерева із закритою кореневою системою висотою більше 2-х метрів.
Як повідомили організатори, всіх учасників очікує природна вікторина з сувенірами та посадка могутніх дерев з музикальним супроводом від Фридерика Шопена.
У заході візьме участь нащадок відомого садовода німецького походження Вільгельма Крістера (на честь якого було названо гірку) – Йернс Бортновський з подругою Оленою Краутер, які спеціально приїдуть з Німеччини для того, щоб разом з нами посадити дерева. Окрім того, активну участь у екологічній акції візьмуть журналісти порталу "Коментарі", який виступає партнером даного заходу.
Цікаво, що посадка відбудеться на території, де в XIX столітті розміщувалася садиба Вільгельма Крістера. Ця місцевість слугує осередком величезного біорізноманіття, налічує понад 15 вікових дубів і три ботанічні пам’ятки природи.
Організатори акції — громадська організація "Міжнародна екологічна безпека", яка притримується думки, що питання озеленення стає все актуальнішим в умовах зміни клімату, оскільки посадка дерев є найдешевшим та найефективнішим способом збереження екологічної рівноваги на планеті та являється опосередкованим фактором сталого розвитку.
На замітку: одне дерево створює освіжаючий ефект кондиціонеру завдяки тому, що виділяє до 40 літрів води на день. Дане випаровування змішується із частинками хімікатів у повітрі та, потрапивши в атмосферу, випадає у вигляді опадів (дощу, снігу тощо). Таким чином, дерева допомагають очистити забруднене повітря! Крім того, випаровування сприяє приємному прохолодному клімату, що особливо помітно в парках і в лісах у спекотну погоду.
Інший плюс великої кількості дерев – це тиша. Дерева утворюють таку собі “стінку”, що захищає від розповсюдження шумів. Тим паче, сьогодні все популярнішими стають живі огорожі для приємнішого (і більш гарного) середовища.
Науковці впевнені в тому, що старовікові дерева виробляють таку ж кількість вуглекислого газу (вночі), як і кисню. А молоді дерева для свого росту вивільнюють набагато більше кисню, аніж вуглецю. Отже, це означає, що саджаючи дерева, ми сприяємо появі кисню!
Новини партнерів
Новини