"Діалог про майбутнє": США пообіцяли зберегти санкції проти Росії, але вимагають позбутися корупції

Неурядовий двосторонній форум пройшов 1-5 березня.

"Санкції, але спочатку позбавтеся від корупції" — саме такий лейтмотив пролунав на зустрічі української делегації з представниками американського політичного істеблішменту, де обговорили ряд важливих питань, що стосуються перспективи взаємовигідного співробітництва у рамках "Діалогу про майбутнє Україна-США" 2 березня у Вашингтоні.

На зустрічі з представниками офісу конгресмена Вiльяма Кітінга, Лією Нодвин — експертом з питань Євразії, енергетики і навколишнього середовища, було обговорено кілька актуальних проблем.

Дискусію модерувала Одарченко Катерина — голова української делегації, політичний експерт, ініціатор створення політичної партії "Національна платформа", президент Інституту демократії і розвитку "Polita", автор книги-бестселера "Гра у вибори".

В форматі діалогу предметно обговорювалася проблема шляхів мирного врегулювання військового конфлікту в Луганській та Донецькій областях України та думка американських політиків щодо оптимальних шляхів завершення цього протистояння.

Народний депутат ХІІІ скликання Ігор Шурма та депутат Київської обласної ради Олег Кіщук у своїх виступах і питаннях зазначили, що на зміну неефективному Мінському формату необхідно відновлювати співпрацю в рамках Будапештського меморандуму, адже серед підписантiв є також, крім Франції та Німеччини, ще й США з Великобританією. Зокрема, Олег Кіщук зазначив: "Чи готові США виконувати свої зобов'язання щодо забезпечення територіальної цілісності України"?

Лія Нодвин зазначила, що в цьому ключі офіційний Вашингтон нещодавно продовжив санкції проти Росії, і вони будуть збережені до повного виведення російських окупаційних військ з території України. За її словами, політики США виступають проти анексії Криму і ніколи не визнають приналежність півострова Росії.

При цьому Лія Нодвин також підкреслила, що для американських політиків надзвичайно важливим і показовим індикатором є прогрес реформ в Україні, а також результати боротьби з корупцією. Це чутливе питання, оскільки американські політики очікують хороші новини з України з подолання корупції та припинення розкрадання бюджетних коштів.

Було відзначено, що американське фінансування антикорупційних органів не дало практично ніякого результату, зате вони самі стають фігурантами корупційних скандалів. Неефективність їх роботи свідчать "притягнуті за вуха" справи в Укроборонпромі, де замість реальних злочинців намагаються "притягнути до відповідальності" Павла Барбула — екс-главу ДП "Спецтехноекспорт" за виплати комісійних лобістам наших компаній на зовнішніх ринках, хоча всi виплати здійснювалися відповідно до офіційно підписаних договорiв, а за час свого керівництва залучив на оборонні підприємства понад 500 млн доларів, за що навіть був відзначений Головою ДП "Укроборонпрому" Айварасом Абрамавичусом.

Також, в даному контексті, можемо згадати таємниче відвідування Адміністрації Президента Ситником тощо.

"Polita", а також консалтингової компанії SIC GroupUkraine.

Офіційним партнером заходу є BASECapitalManagement, офіційним перевізником — Міжнародні авіалінії України (UkraineInternationalAirlines).