У NASA розповіли, чому збільшилися землетруси

Дослідники з Лабораторії реактивного руху NASA розповіли про причини землетрусів

Земля віддаляється від Місяця, що уповільнює обертання нашої планети і в результаті призводить до більш сильних і частих землетрусів, заявив Метью Фанк (Matthew Funke) з Лабораторії реактивного руху NASA. Про це повідомляє видання Daily Express.

"Гравітація Місяця створює приливні хвилі на Землі. Ці хвилі намагаються обертатися з тією ж швидкістю, що і решта планети. По мірі того як вона рухається попереду Місяця, супутник намагається відтягнути нас назад. Це і уповільнює обертання Землі", — пояснив учений.
Зараз Місяць віддаляється від Землі на чотири сантиметри щорічно. Як наслідок, уповільнення швидкості обертання Землі може привести до більш сильних землетрусів. Точне пояснення цьому процесу поки не знайдено, але, як вважають вчені, такі "побічні ефекти можуть бути пов'язані зі змінами в ядрі Землі, які в підсумку впливають і на її поверхню.

Роджер Білхем з Університету Колорадо в Боулдері і Ребекка Бендик з Університету Монтани в Мізулі заявили, що з початку XX століття було близько п'яти періодів, під час яких планета переживала від 25 до 30 сильних землетрусів щорічно (в інший час траплялося близько 15 землетрусів магнітудою вище 7 балів за рік). Як виявилося, саме в ці періоди швидкість обертання Землі знижувалася.

Також вчені додали, що значних катаклізмів не слід очікувати в найближчі мільярди років.

Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що вчені розповіли, чим небезпечні бездротові зарядки.

Источник: https://naked-science.ru/
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися