Рубрики
МЕНЮ
Олеся Солдатенко
Вчені провели дослідження і встановили, що у космонавтів і таксистів від якої роботи найбільше змінюєть мозок.
Виявилося, що центральна борозна, яка розділяє лобову й тім’яну частки, звузилася, кора великих півкуль зрушилася вгору, а циркуляція спинномозкової рідини в тім’яних частках була порушена. Чим більше, людина перебувала у космосі, тим більше змінювався її мозок.
"Обсяг сірої речовини в скроневій області кори зменшується на 3% відсотка, скорочується і зміст білої речовини. Після тривалого перебування на Землі сіра речовина відновюється, а біла речовина ні", – додали вчені.
Дослідження вчених показують, що у таксистів гіпокамп (область мозку, яка відповідає за перехід короткочасної пам’яті в довготривалу, вона також обробляє просторову інформацію про довкілля) більше, ніж у інших людей. Пов’язано це з необхідністю запам’ятовувати сотні маршрутів і об’їзних шляхів. У таксистів, які користуються навігатором спостерігається зворотний процес — гіпокамп знічується.
Зменшення певних регіонів мозку (потилично-скроневої області) спостерігається у професійних шахістів. У них також спостерігалося скорочення пропускної здатності медіального поздовжнього пучка (вважається одним з основних шляхів передачі інформації від зорових зон до виконавчих областей). Зміни пов’язані з тим, що шахісти при професійній грі використовують частини мозку, які беруть участь у переробці сенсорної інформації ( не ті, які пов’язані з інтелектом і логікою).
Як раніше повідомляли "Коментарі",Супрун анонсувала розвиток інституту медсестринства.
Новини партнерів
Новини