Кримінальні справи Амірханяна не розслідують за дорученням радника Венедиктової Ватутіна - ЗМІ
За даними журналістів, на сьогоднішній день правоохоронні органи відкрили близько 15 кримінальних проваджень проти Араіка Амірханяна і його компаній
Старший радник Генерального прокурора Ірини Венедиктової Олександр Ватутін може бути причетний до того, що прокурори не займаються справами підприємця Араіка Амірханяна і його компаній, відомих на ринку дорожніх закупівель як "тендерні тролі". В результаті ряд судових і слідчих процесів, які ведуть СБУ і Нацполіція можуть виявитися замороженими, пише "КП в Україні".
За даними видання, Ватутін координує діяльність Анатолія Коваленка, начальника управління нагляду за дотриманням законодавства в органах ДПС, якого заступник генпрокурора Віктор Тріпак близько трьох місяців тому призначив старшим групи прокурорів у справах Амірханяна. Тільки з початку року "тролями" Амірханяна і його "колегами" було заблоковано тендерів на суму близько 9 млрд. грн.
Журналісти відзначають, що на сьогоднішній день проти Араіка Амірханяна і його компаній Службою безпеки, Нацполіцією і Національним антикорупційним бюро відкрито близько 15 кримінальних проваджень. Однак Офіс Генерального прокурора, схоже, має намір самоусунутися від справ Амірханяна.
"Відповідне розпорядження, як з'ясувалося, дав Анатолію Коваленку той самий радник Венедиктової Олександр Ватутін. В результаті Коваленко не зробив жодної значущої процесуальної дії, щоб сприяти розслідуванню і фактично звів до нуля перспективи остаточно і безповоротно завершити епопею з тендерним тролінгом Амірханяна", - йдеться в матеріалі.
У першу чергу під загрозою закриття опинилися виробництва №22019000000000346, №22020000000000057, які розслідує Головне слідче управління Служби безпеки України. Перша з цих справ стосується фактичного фінансування Амірханяном і його компаніями збройної агресії проти України шляхом сплати податків в Росії. Також спецслужба розслідує можливу співпрацю з компаніями на території окупованого Криму і контрабанди будівельних матеріалів з Росії через підконтрольні сімейству Амірханянів компанії у країні-агресорі (до 10 років позбавлення волі). Амірханяна вже затримували по цій справі минулого літа, але потім він знову вийшов на свободу.
Друге провадження стосується можливої організації компаніями СК "Дорлідер" і "Полтавабудцентр" спільно з посадовими особами ряду обласних служб автодоріг злочинної схеми по заволодінню виділеними на будівництво доріг грошима держбюджету і міжнародних фінансових організацій на 450 млн грн. Найважча з статей по цій справі також передбачає покарання у вигляді 10 років в'язниці.
Як мінімум п'ять справ щодо зловживань Амірханяна на сьогодні вже знаходяться в судах і будуть розглядатися протягом найближчих декількох місяців. Це кримінальні провадження про організацію злочинної групи, з метою нападів на конкурентів компаній Амірханяна, умисне ухилення від сплати податків та легалізація грошей в особливо великому розмірі, умисне нанесення тілесних ушкоджень співробітнику податкової інспекції, умисне примушування до виконання договорів. Крім того, в переліку також є справи про шахрайство при виконанні дорожніх робіт, змова з Одеським територіальним управлінням АМКУ, присвоєння чужого майна.