Лікарі розповіли про небезпеку чаю з пакетиків
Вчені розповіли, що випиваючи всього одну кружку гарячого чаю, людина засмічує організм полімерними частинками
Вчені під час дослідження визначили, що заварений за допомогою пакетика чай з пластикової сітки, містить близько 11,6 млрд мікрочастинок і більше трьох млрд наночастинок нейлону і поліетилентерефталату.
Як відзначають експерти, випиваючи всього одну кружку гарячого чаю, ми засмічуємо свій організм полімерними частинками, кількість яких може досягати 16 мікрограмів. Подібна концентрація в кілька разів вище, ніж в інших харчових продуктах.
За словами фахівців, при температурі вище 40 градусів Цельсія багато навіть придатні для упаковки харчових продуктів полімерні матеріали можуть виділяти токсичні речовини і розкладатися.
Під час експеременту дослідники помістили порожні пакетики від чаю на п'ять хвилин в гарячу воду, після чого проаналізували сухий залишок скануючим електронним мікроскопом на наявність часток пластику. З'ясувалося, що мікро і наночастинки потрапляють в воду і як живі організми на прикладі великих дафній "Daphnia magna" розвиваються в розчинах.
Природу частинок підтвердили методами рентгенівської фотоелектронної спектроскопії та інфрачервоної спектроскопії з Фур'є-перетворенням.
З'ясувалося, що в залежності від зразка в воду перепадало від 7,8 до 21,4 млрд часток пластику. Виходить, що в середньому в організм людини може з такою гуртки чаю потрапляти близько 2,3 млн мікрочастинок і 14,7 млрд субмікронних частинок, з яких приблизно 3,1 млрд за розміром менше ста нанометрів. У холодній воді вчені нарахували в 300 разів менше шкідливих часток.
Як раніше повідомляло видання "Коментарі", медики розповіли, як уникнути проблем з серцем.