Небезпека екологічної катастрофи: на Донбасі нелегально добували вугілля

Нелегальну шахту, яка видобувала вугілля у промислових об’ємах, виявили на Донбасі

У Донецький області організували нелегальний видобуток вугілля у промислових масштабах, діяльність якого зафіксувала Служба безпеки України. Про це повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил.

Встановлено, що шестеро чоловік - жителів Києва, Покровська і тимчасово окупованого Єнакієвого - наладили протиправний видобуток корисних копалин на території закритої шахти "Гірник". Так, робота на підпільному підприємстві кипіла цілодобово: у дві зміні вугілля діставали понад 30 шахтарів. Зазначено, що необхідні правила безпеки – були відсутні.

Надалі "здобич" збували до установ і закладів Дніпропетровської, Запорізької та низки західних областей України. Робили це за допомогою підроблених документів одного із вугільних підприємств регіону та через проведення фіктивних фінансово-господарських операцій. За півроку на цій нелегальній шахті видобули 2,5 тис т вугілля, а збитки державі склали – понад вісім млн грн.

Крім того, висновки експертів свідчать про те, що такий нелегальний бізнес міг призвести до екологічної катастрофи. Адже зростала небезпека зсувів ґрунту та протікання підземних вод, що мало реальну загрозу життю та здоров'ю місцевих мешканців.

На місці ЧС та у помешканні фігурантів правоохоронці вилучили шахтне обладнання, транспорт, банківські карти, печатки і штампи "підприємств", фальшиві документи. Вирішується питання щодо повідомлення "бізнесменам" про підозру за трьома статтями ККУ: "порушення правил охорони або використання надр" (ст. 240), "порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою" (ст.272), "зловживання владою або службовим становищем" (ст. 364).

Раніше "Коментарі" писали, що одного млрд грн, який уряд виділив для погашення заборгованості по шахтарським зарплатням – замало.