Рубрики
МЕНЮ
Максим Иванов
22 квітня у Дніпровському апеляційному суді закінчилося чергове слухання у справі про захист ділової репутації відомого бізнесмена і мецената Олександра Петровського. Суд другої інстанції підтвердив, що інтернет-портал "Цензор нет", в особі його головного редактора Юрія Бутусова, поширював недостовірну інформацію щодо Петровського.
Раніше подібні рішення були винесені рядом Дніпровських судів, де відповідачами, крім головного редактора "Цензор нет" Юрія Бутусова, виступали ТОВ "Видавничий будинок український медіа холдинг", власник інтернет-видання "Корреспондент.нет", відповідальні особи сайту "49000" та інші інтернет-ресурси.
Позови Петровського, крім визнання поширеної інформації недостовірною та її спростування на тих же ресурсах з позначкою "СПРОСТУВАННЯ", містять також вимоги щодо грошової компенсації моральної шкоди, завданої порушенням його немайнових прав. Нагадаємо, що згідно українського законодавства, захист ділової репутації громадянина здійснюється в судовому порядку. Конституція України визначає честь і гідність людини як найвищу соціальну цінність і гарантує кожному судовий захист права на спростування недостовірної інформації. У разі визнання інформації недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію, одночасно з її спростуванням людина має право вимагати грошову компенсацію за завдану йому моральну шкоду.
Всього з відповідачів було стягнуто близько мільйона гривень. Адвокат позивача Ольга Махоніна заявила про те, що після отримання остаточних судових рішень на стадії їх виконання стоїть завдання спрямувати всі стягнуті з відповідачів кошти на допомогу сім'ям бійців АТО і онкохворим дітям. Таким чином, Олександр Петровський продовжує створювати прецеденти захисту ділової репутації єдиним законним способом — у судовому порядку. При цьому всі стягнені гроші спрямовує на благодійність, продовжуючи підтримувати тих, хто гостро потребує допомоги.
Новини партнерів
Новини