Бізнесмен Ігор Тинний закликає посилити відповідальність за забруднення природи
Україна - єдина країна Європи, де виробники не несуть відповідальності за забруднення навколишнього середовища обгортками та упаковками, - Тинний
Підприємець Ігор Тинний закликає посилити відповідальність за забруднення природи. Зараз Україна - це єдина країна, де виробники не турбуються про те, що буде з упаковками від їхніх продуктів після продажу. Відповідно, сміття потрапляє у навколишнє середовище, а відповідальність за забруднення природи ніхто не несе, розповів співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) в інтерв'ю "Першій шпальті".
Грошей на переробку побутового сміття зараз в Україні витрачається вкрай мало, вважає Тинний. Це стосується і бізнесу і простих громадян.
"Середньостатистичний європеєць витрачає на рік 115-120 євро (це з кожної людини) на поводження з його побутовими відходами. У той же час середньостатистичний житель Києва зараз не витрачає навіть 5 євро на рік. Коли виробник випускає якусь продукцію, яку пізніше треба буде утилізувати, він відразу в собівартість продукції при продажу закладає певний відсоток. Для того, щоб пізніше цю непотрібну річ, коли вона вийде з ладу, можна було утилізувати", - зазначив бізнесмен.
Людям доведеться платити, якщо вони хочуть жити в чистій країні, говорить Тинний. Іншого шляху в цивілізованому світі не існує. Найдієвіший метод боротьби з забрудненням навколишнього середовища - утилізація та переробка сміття, впровадження зеленої енергетики і відмова від традиційної і більш шкідливої - вугільної та атомної. Щоб все це стало можливо в Україні, необхідно змінювати законодавство.
"Я займаюся відновлюваною енергетикою у сфері поводження з відходами, тобто сміттям. І мені здається, що українське законодавство в цьому напрямку недосконале його треба переробляти. Це, напевно, не подобається тим гравцям, які зараз заробляють на традиційній енергетиці і не хочуть платити за свої відходи і сміття", - зазначив співзасновник УАВЕ.
Раніше Ігор Тинний пояснив, чому Україна залишається країною, в якій сміття найбільше в Європі, і як це можна змінити. Він вважає, що відповідальність за забруднення природи в країні занадто маленька. Потрібна дієва кримінальна і адміністративна відповідальність.
"Викинув недопалок з вікна автомобіля - штраф 2 тисячі гивень. Викинув вантажівку сміття в яр - штраф 10 тисяч гривень за тонну і тиждень громадських робіт у помаранчевій робі. Викинув небезпечні відходи - три-п'ять років позбавлення волі. Організував звалище в лісі - конфіскація майна", - говорить Тинний.
Одночасно в Україні потрібно запровадити дієві сучасні механізми поводження з упаковкою, каже підприємець, а також механізми сортування сміття, запуску ринку вторинної сировини і відкриття сміттєспалювальних заводів.
Раніше "Коментарі" розповідали про штрафи, які діють в Україні через неправильне поводження зі сміттям.