Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Колишня дружина американського астронавта Енн МакКлейн заявила, що її партнерка навіть після розлучення продовжувала незаконно стежити за станом її рахунка, в тому числі під час своєї місії на Міжнародній космічній станції (МКС).
Про правовий спір двох жінок, який, ймовірно, став першим злочином, скоєним в космосі, повідомляє The New York Times.
Колишня дружина МакКлейн — Саммер Уорден — офіцер повітряної розвідки США у відставці. Коли вона помітила, що хтось незаконно входить в її банківський аккаунт, вона звернулася в банк з проханням визначити комп'ютери, з яких здійснюється цей вхід. Одним з них виявився комп'ютер, зареєстрований у мережі Національного управління з аеронавтики (NASA). У зв'язку з цим Саммер Уорден подала скаргу на чоловіка у Федеральну торговельну комісію США.
Повернувшись на Землю, МакКлейн в показаннях під присягою, даних головному інспектору NASA, визнала, що Уорден дійсно здійснювала вхід, використовуючи пароль, яким жінки користувалися під час спільного життя. За словами адвоката астронавта, вона робила це, щоб переконатися, що у Уорден і її чотирирічного біологічного сина, якого вони раніше виховували разом, досить коштів для існування. За словами МакКлейн, колишня дружина жодного разу не казала їй, що заходити в її аккаунт їй тепер заборонено.
Згідно з чинним на МКС правилами, які спільно встановили Росія, США, Євросоюз, Японія і Канада, на астронавтів і космонавтів, які працюють на ній, при вирішенні юридичних питань поширюється їх національне законодавство. Крім того, існує можливість видачі злочинця на Землю в іншу країну, якщо там захочуть притягнути до відповідальності іноземця за злочин у космосі.
Як повідомляв портал "Коментарі", міжнародна команда астрономів на чолі з Лізою Калтенеггер з Корнелла охарактеризувала перший потенційно населений світ за межами нашої Сонячної системи.
Новини партнерів
Новини