Банкіра Гриценка могли заарештувати через злочини, які сталися до його призначення, - політолог
Голову правління «Укрексімбанку» підозрюють у сприянні легалізації незаконних доходів, яке відбувалося у часи Курченко
Голову правління "Укрексімбанку" Олександра Гриценка могли заарештувати через злочини, пов'язані з "Українським Медіа Холдингом" і його власником Сергієм Курченко, які відбувалися в 2013 році, хоча сам затриманий очолив банк на рік пізніше. Про це розповів політолог Андрій Золотарьов.
Нагадаємо, Гриценко підозрюють у "сприянні легалізації незаконних доходів високопоставленими особами" часів Віктора Януковича. Крім того, співробітники СБУ звинувачують екс-голову правління у виведенні з-під арешту майна неназваного медіа-холдингу, ймовірно – "УМХ". "Гриценка призначили на посаду голови правління "Укрексімбанку" 1 серпня 2014 року, а Курченко поїхав з України в лютому. При цьому підозра, вручена Гриценко в СІЗО, стосується справи, відкритої за фактом подій 2013 року. Так що ж у підсумку пред'являють Гриценко?", - задається питанням на своїй сторінці в Facebook експерт.
За його словами, керівник держбанку не міг вивести майно з-під арешту, адже всі активи Курченко були заарештовані Печерським судом. Зараз же "УМХ" управляє Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Ще більш заплутаною, за словами Андрія Золотарьова, ситуація здається, якщо мова йде про арешт, накладений банком на заставлене майно через невиплату кредиту. "Згідно з даними ГПУ, щоб забезпечити заставу, заклали три компанії: Kviten Solution Limited, Quickpace Limited і Sabulon trading ink. Жодна з них не є медіа-холдингом, - пояснює політолог. - Виступив поручителем ТОВ "Кореспондент", і саме з нього, за інформацією Київського госпсуду, ще на початку 2016 року стягнули кредит, виданий Курченко. Що виводили, якщо кредит погашений? Хоча, враховуючи особу обвинувача Кулика і найвідоміші з його "ділових зв'язків", головне питання — не "що", а "хто".
За словами адвоката Дениса Галанського, який представляє інтереси Гриценка, його підзахисний отримав підозру, підписану саме прокурором Костянтином Куликом. Він, за словами Галанського, фігурував у багатьох кримінальних і журналістських розслідуваннях. Зокрема, в 2016-му співробітники антикорупційного бюро відкрили в його відношенні кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення. Втім, продовжує Галанський, суд вирішив, що кримінальна відповідальність за цей злочин не передбачена. Зараз відносно Кулика відкрито ще одне провадження, пов'язане з незаконною надбудовою над своїми двома квартирами в столиці. До речі, The New York Times назвав нашого прокурора одним з головних учасників української групи впливу на вибори президента США, оскільки займався розслідуванням діяльності компанії "Бурісма", яка має відношення до сина колишнього американського віце-президента Джо Байдена. Тим часом, Руслан Рябошапка запевнив, що Кулик не буде працювати в ГПУ, так як не з'явився на переатестацію.