У Новій Зеландії знайшли кістки найбільшого у світі папуги з гігантським дзьобом
Вчені знайшли в Новій Зеландії останки метрового папугу
Вчені з Університету Фліндерс виявили в Новій Зеландії останки гігантського папугу, який жив на острові близько 19 млн років тому. Про це повідомляє Biology Letters.
Спочатку палеонтологи думали, що кістки належали орлу або предку качки, однак після повторного аналізу встановили власника останків. Птах мала зростання до 1 метра і важила 7 кг. Вона погано літав, але мала розвинені лапи. Папуга Heracles inexpectatus харчувався фруктами і плоттю інших тварин, на що вказує масивний дзьоб.
Точні причини зникнення цього виду невідомі. Однак вчені відзначають, що після прибуття 700 років тому в Нову Зеландію людей багато види птахів повністю зникли. Біологи з Університету Гронінгена підрахували, що для відновлення втраченого біорізноманіття потрібно не менше 50 млн років еволюції.
Гостра ниркова недостатність щорічно стає причиною смерті 500 тис. Жителів США. Найчастіше це відбувається із-за того, що хвороба складно визначити на ранніх стадіях. Дослідники хочуть використовувати штучний інтелект для зміни ситуації.