comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство медицина Стало відомо як запустити регенерацію серця
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо як запустити регенерацію серця

Серце дорослого ссавця володіє обмеженою здатністю до регенерації після травми, тоді як серце новонародженого може легко відновлюватися протягом короткого періоду після народження. Щоб розкрити молекулярні механізми, що лежать в основі регенерації серця новонароджених, вчені порівняли транскриптомы і эпигеномы регенеративних і нерегенеративных сердець мишей протягом 7-го періоду часу після пошкодження інфаркту міокарда

6 вересня 2019, 19:00 comments2189
Стало відомо як запустити регенерацію серця

Хвороба серця є основною причиною смерті в усьому світі. У відповідь на інфаркт міокарда (ЇМ) серце дорослої людини може втратити до мільярда кардіоміоцитів (КМ), які неможливо поповнити через нездатність дорослих КМ розмножуватися. Втрата КМ призводить до зниження скоротливості серця, утворення рубців і серцевої недостатності з потенційно фатальними ускладненнями (2). А серце новонародженої миші може ефективно відновлюватися після апікальної резекції, а також інфаркту міокарда, але ця здатність втрачається вже на 7-й день після народження. Пише видання pnas.org.

Тепер стало ясно, чому процес відновлення працює тільки у молодих особин. Спочатку експерименту вчені створили максимально повну базу даних про регенерації серця новонародженої миші. Вони вивчили транскриптом тварини — загальна кількість всіх матричних РНК в геномі миші.

"Вивчаючи транскриптом, ми можемо безпосередньо ідентифікувати гени, які експресуються під час регенерації серця", — пояснює Чжаонин Ван, провідний автор статті про останніх дослідженнях команди, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Так вчені отримали інформацію про гени, що сприяють відновленню клітин серця. Також з'ясувалося, що здатність до регенерації серця пов'язана з унікальним імунною відповіддю. Гистоны, як і транскриптомы, впливають на молекулярну середовище, що бере участь в регенерації пошкодженого серця. Найпомітнішу роль у поділі кардіоміоцитів, необхідному для успішної регенерації, грав білок CcL24, а крім того, вчені виявили РНК-зв'язуючий білок Igf2bp3.

У майбутньому, розвиваючи цей напрямок, можна буде сподіватися регенерувати не тільки клітини мишачого серця, але і людського. Нововідкриті механізми дають надію отримати принципово нові способи допомоги мільйонам людей, які зараз не можуть бути вилікувані.

Нещодавно видання "Коментарі" повідомляло, що з узбережжя Південної Африки зникли великі білі акули. Дослідники говорять, що це буде мати великий вплив на економіку країни.
Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!