Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко не заперечує, що тестування на коронавірус Covid-19 в Україні було низьким на всіх етапах. Про це він сказав "Українській правді".
За словами Ляшка, така тактика відповідала алгоритмам Всесвітньої організації охорони здоров'я.
"Помилка це чи не помилка – це ми оцінимо пізніше, коли будемо проводити дослідження, використовуючи навіть ті ж самі експрес-тести, — сказав Ляшко. — За алгоритмами ВООЗ: спочатку тестують на грип, грипоподібні захворювання, аденовіруси, а після того, якщо немає позитивного результату, передають матеріали на коронавірусну хворобу в референс-лабораторії".
Наразі в Україні щодня проводять близько 3 тисячі тестів, додав Ляшко.
Зробити як Південна Корея, приміром, яка провела масове тестування громадян, Україна не могла через низку факторів.
"Корея – постачальник тестів. Вони забезпечили 15 тисяч тестів на добу і пішли по цьому напрямку масового тестування, — зауважив Ляшко. — Якби в нас була така економіка, система охорони здоров'я і така кількість виробників своїх власних тестових систем, ми, може, пішли б теж по такому прикладу. Все інше, що розповідають про інші країни, це неправда, оскільки кожна країна, розпочинаючи тестувати, тестувала як і ми".
Ляшко додав, що наразі Україна перебуває на другому етапі розвитку епідемії (з 1 тис. хворих наближається до 10 тис.). Тоді як у разі піку, як сьогодні в Італії, Іспанії, США, то кількість тестів і в нашій країні буде велика.
Раніше "Коментарі" писали, що у МОЗ планують проводити по 80 тисяч тестів на коронавірус на тиждень.
Новини партнерів
Новини