logo_ukra

Coinspot 16.07.2020

BTC/USD

9189.76

ETH/USD

238.25

LTC/USD

43.18

НБУ 16.07.2020

USD/UAH

27.35

EUR/UAH

31.16

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство медицина Коронавірус на Луганщині: влада «тримає удар» або приховує реальну ситуацію
commentss НОВИНИ Всі новини

Коронавірус на Луганщині: влада «тримає удар» або приховує реальну ситуацію

Згідно з офіційними даними, на Луганщині зафіксовано найменше хворих коронавірусом, але за фактом ніяких передумов для такої сприятливої ситуації в області немає

4 травня 2020, 15:05 comments668
Коронавірус на Луганщині: влада «тримає удар» або приховує реальну ситуацію

Щотижневі зведення МОЗ вказують на те, що в Луганській області – найсприятливіша по Україні статистика захворюваності коронавірусною інфекцією. На сьогоднішній день в цьому регіоні лише 37 хворих і жодного летального випадку. Для порівняння – в сусідній Донецькій області – хворих в два рази більше, а в Харківській – в 10 разів. У так званих "ДНР" і "ЛНР" – 120 і 119 хворих, відповідно.

Луганський губернатор Сергій Гайдай навіть звернувся до прем'єр-міністра з проханням раніше, ніж у решті України, зняти санітарні обмеження по коронавірусу, тому що, як він висловився, Луганщина "тримає удар" COVID-19.

На думку луганського активіста Дмитра Снєгірьова, справа точно не в тому, що керівництво області прийняло якісь особливі карантинні заходи. Так, пройшло вже більше 50 днів карантину, а в Луганській області досі не організовано місце обсервації людей, які повертаються в Україну через прикордонний пункт в Міловому. За даними Луганського прикордонного загону тільки за останній місяць з Росії через цей КПП пройшло більше 280 чоловік і ніхто з них не робив тести на COVID-19.

В області працюють супермаркети, але практично ніде на робиться температурний скрінінг, немає контролю за соціальною дистанцією та масочним режимом. Хоча всі ринки були закриті без всяких пояснень і умов. І до речі, незважаючи на дозвіл Кабінету Міністрів про відновлення роботи продовольчих ринків з 1 травня, в Луганській області досі жоден ринок не зміг відкритися.

2 травня у Луганській області визнали, що з'явився перший інфікований коронавірусом медичний працівник. Як вважає заступник сєвєродонецького міського голови Олексій Свєтіков це не дивно, враховуючи низький рівень медичного забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

Дані про те, що Луганська область найгірше в Україні забезпечена медичними ресурсами для боротьби з коронавірусом відображена і на інтерактивній карті медичного забезпечення від YouControl. На цій карті дані автоматично аналізуються системою і розраховується показник на скільки днів вистачить ресурсів опорних лікарень, відповідно до алгоритму МОЗ та за умови лінійного розвитку захворювання вірусом.

За даними моніторингового сервісу YouControl від 29 квітня, Луганська область була забезпечена медичними ресурсами на 0,5455 днів. Менш ніж на добу – останнє місце в Україні. За кількістю тестів на тисячу чоловік Луганська область так само на останньому місці. Лікарі Луганщини у соціальних мережах пишуть, що ситуація в лікарнях і в цілому з пандемією катастрофічна. Але бояться оприлюднити дані, так як це загрожує не тільки втратою роботи, але і кримінальним переслідуванням від СБУ – за "поширення фейків про коронавірус". У таких умовах виникають сумніви, що офіційні дані, які подаються Луганською ОДА відповідають реальному стану справ.

На сайті Луганської ОДА регулярно публікуються новини про те, що керівник регіону Сергій Гайдай роздає разом з благодійниками ЗІЗ, сам за свої кошти купував три безконтактних термометра і кілька штук захисних комплектів, і навіть за свій рахунок застрахував від коронавірусу всіх лікарів.

Але, лікарі швидкої допомоги і опорних лікарень все одно цікавляться в соціальних мережах у голови ОДА, чому вони не забезпечені державою необхідними захисними засобами і очікують від губернатора більш серйозної участі у вирішенні проблем місцевої медицини.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!