Буддисти зустрічають Новий рік за місячним календарем
Буддисти в ніч на понеділок зустріли новий рік за місячно-сонячним календарем — Сагаалган
Сьогодні буддисти зустрічають Новий рік за місячним календарем
- рік Білої металевої миші. Із завершенням попереднього року - року Жовтої
земляний свині - закінчився традиційний у буддизмі 12-річний цикл і
починається новий: миша як тварина - символ року стоїть у ньому першою і
уособлює новий життєвий етап, пише "ТАСС".
Урочисті заходи на честь Нового року триватимуть цілий місяць - заплановані народні гуляння, концерти, фестивалі національної культури, виставки, дитячі вистави.
Напередодні свята, 22 лютого, у всіх дацанах (буддійських храмах) відбувся молебень і спеціальний обряд Дугжууба: віруючі в символічному багатті спалили всі негаразди, і помолилися за благополуччя в новому Році миші. 23 лютого - день підготовки до Сагаалгану, так званий "закритий день", коли прийнято перебувати вдома і молитвами проводжати рік, що минає.
На світанку 24 лютого лами (буддійські священнослужителі) за традицією починають урочистий молебень Цедор Лхамо, у час нього відбувається урочистий обмін хадаками (буддійський ритуальний шарф), обряд закликання удачі і добробуту.
У дні Сагаалгана прийнято відвідувати близьких і рідних, причому звичай такий, що молодші провідують старших - це данина поваги і можливість більше дізнатися про свій рід і познайомитися з іншими родичами. Почесним частуванням у дні торжества є "біла їжа" з молочних продуктів і м'ясні страви.
Як повідомляло видання "Коментарі", українські буддисти після декількох років безперервних "боїв" з місцевою владою отримали в оренду 1 га землі для спорудження унікального Парку духовної культури Ненасильства і споруди в ньому Священного Кургану - Ступи світу. Сталося це в Луганської області. Тепер послідовники Будди або втілять все задуманеі залучать на депресивну територію паломників і туристів - або ж попадають жертвами опору бюрократів і деяких представників православ'я.