Людина здатна змінити форму собачого мозку за допомогою маніпуляцій
Собаківники століттями визначали, як собаки виглядають і поводяться. Таке втручання в еволюцію тварин вплинуло на мозок тварин. Дослідження 62-х чистокровних собак, що представляють 33 породи, показує, що їх мозок відрізняється один від одного.
Різні породи мали різні форми різних областей мозку, повідомляють дослідники 2 вересня в Журналі нейробіології. Пише видання sciencenews.
"За допомогою селекції люди систематично формували мозок іншого виду", - підсумовують Ерін Хехт, еволюційний нейробіолог з Гарвардського університету і його колеги.
МРТ-скани були взяті у собак з нормальною анатомією мозку у Ветеринарній Навчальної Лікарні Університету Джорджії в Афінах. Хоча дослідження не було призначене для прямого зв'язку форми мозку з поведінкою, результати дають деякі поради з цього приводу. Дослідники ідентифікували групи областей мозку, такі як області запаху і смаку, вони показали найбільшу варіабельність між породами.
Автори припустили, що всі собаки в дослідженні були домашніми тваринами. Можливо, що у собак, добре навчених для спеціальної роботи - такий як вівчарство, виявлення бомб або ведення сліпих - може бути ще більш виразний мозок.