Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
У підсумку, вдалося створити гель, який містив крихітні кластери кальцію і фосфату, ключових компонентів натуральної зубної емалі. Результати представлені в журналі Science Advances.
Щоб перевірити матеріал, дослідники спочатку нанесли його на кристалічний гідроксиапатит, речовину, схожу на емаль в наших зубах. Вони виявили, що кластери фосфату кальцію в гелі злилися з матеріалом, що стало можливим завдяки зменшеному розміром кластерів; раніше вчені намагалися використовувати більш великі кластери, але мали обмежений успіх.
Потім вони використовували людські зуби (ще не прикріплені до їхніх власників), спочатку пошкодивши емаль кислотою, а потім покривши їх гелем. Потім їх поміщали в умови, схожі в роті людини, на 48 годин.
Дивно, але після цього часу речовина утворила дуже тонкий шар покриття, яке було таким же міцним та витривалим, як емаль, яка природним чином присутня в наших зубах. Під мікроскопом дослідники могли бачити, що покриття мало кристалічну структуру, схожу з природного емаллю. Шар був тільки дуже тонким, але автор дослідження Ruikang Tang сказав New Scientist, що його можна наносити кілька разів, щоб наростити.
Нещодавно видання "Коментарі" повідомляло, що з узбережжя Південної Африки зникли великі білі акули. Дослідники говорять, що це буде мати великий вплив на економіку країни.
Новини партнерів
Новини